Wpis z mikrobloga

Widzę, że na mirko od wczoraj trwają #heheszki, stąd moje #oswiadczenie o... oświadczeniu.

Jestem autorem bloga Bóg, honor & rock'n'roll. Wczoraj wrzuciłem projekt "oświadczenia woli", którego posiadacz deklaruje bycie katolikiem i prosi o wezwanie księdza w przypadku zagrożenia życia.

1. Tak, jestem katolem.

2. Nie, to nie jest żart (ani moje bycie katolem, ani to oświadczenie)

3. Nie, nikt nie namawia do wzywania do wypadku księdza zamiast pogotowia

4. My katole wierzymy w umacniające i uzdrawiające (na nieco innej niż fizyczna płaszczyźnie) działanie sakramentów

5. Są trzy sakramenty odpuszczające grzechy: chrzest, spowiedź i namaszczenie chorych (tzw. ostatnie namaszczenie)

6. Co to jest chrzest i spowiedź każdy wie, więc kilka słów o namaszczeniu chorych: sakramentu tego udziela się bardzo poważnie chorym i umierającym. Kapłan namaszcza czoło przyjmującego sakrament i ręce olejem świętym, wypowiadając przy tym słowa: „Przez to święte namaszczenie niech Pan w swoim nieskończonym miłosierdziu wspomoże ciebie łaską Ducha Świętego. Amen. Pan, który odpuszcza ci grzechy, niech cię wybawi i łaskawie podźwignie. Amen”.

7. Reasumując (tl;dr): jestem katolem, więc chciałbym po kopnięciu w kalendarz iść do nieba, gdzie będzie tak zajebiście, że łeb mały. Dlatego, gdybym w ten kalendarz miał kopnąć szybciej niż się spodziewam, to chcę, aby był wtedy koło mnie ktoś, kto będzie w stanie odpuścić mi grzechy (czy to przez spowiedź, czy przez namaszczenie chorych). Wiem, że dla niektórych mirków to śmieszne, dziwne, żenada i #bekazkatoli. Rypie mnie to. Ale z punktu widzenia katoli to jest spójne i jak najbardziej zrozumiałe. Dlatego proszę tylko o jedno: bądźcie na tyle uczciwi i nie powielajcie bzdury, że tym "oświadczeniem" katole rezygnują z lekarzy i leków w zamian za księdza.

Yo.

http://mateuszochman.com/oswiadczenie-jestem-katolikiem-za-darmo/
tarsycjusz - Widzę, że na mirko od wczoraj trwają #heheszki, stąd moje #oswiadczenie ...

źródło: comment_yU76iHBOqWXu3OSefKtza7fbUF8X729O.jpg

Pobierz
  • 126
  • Odpowiedz
Jak jest z nim źle, ale nie umiera to starczy lekarz, jak umiera to ksiądz.


@kapelushh: No to i tak wystarczy ksiądz, bo bez lekarza będzie gorzej i wtedy można przejść na tamten świat.

popełnione z powodu braku silnej woli itp. a nie umyślnie i celowo.


@kapelushh: No widzisz, usprawiedliwiasz kogoś, że niby nie ma silnej woli i dlatego grzeszy, a tak nie jest, za każdy czyn jesteśmy odpowiedzialni osobiście
  • Odpowiedz
Ale z punktu widzenia katoli to jest spójne i jak najbardziej zrozumiałe.


@tarsycjusz: Zajebista wiara. Możesz iść nakraść ale potem przyjdzie koleś w sukience, poklepie cie po główce i pomaszerujesz do nieba. Chyba jednak wolę ludzi którzy sami sobie radzą ze swoimi błędami i nie uważają że jak komuś o nich opowiedzą to zrobili cokolwiek by naprawić swój bład...
Pozatym jakby ten twój bóg był prawdziwie wszechmogący to pośrednik w sukience
  • Odpowiedz
„Przez to święte namaszczenie niech Pan w swoim nieskończonym miłosierdziu wspomoże ciebie łaską Ducha Świętego. Amen. Pan, który odpuszcza ci grzechy, niech cię wybawi i łaskawie podźwignie. Amen”.


To czemu na pogrzebie mojego wuja, który również tego sakramentu doświadczył, ksiądz #!$%@?ął tekstem: "Panie, przyjmij do CZYŚĆCA naszego brata grzesznika"?

@tarsycjusz:
  • Odpowiedz
@murinius: Ale przecież mk87so02 to właśnie jest gimboateizm w czystej postaci. Ma zerowe pojęcie i dobrze o tym wie, a cały czas krzyczy, że katolicy to źli ludzie (ciekawa zależność XD katol=zły niekatol=dobry). "Hurr durr jest spowiedź to katole mogą sobie grzeszyć"
  • Odpowiedz
@Morf: Ale wyciąłeś sens mojej wypowiedzi xd
Dumy? Nie. Ale jak będzie odczuwał dumę to co z tego. Żyjesz w kraju dość demokratycznym i wolnym gdzie nadal możesz wierzyć w co chcesz. Jest też wolność słowa, która w naszym kraju jest nadal szeroka w przeciwieństwie co tego co niektórzy mówią.
Jeżeli zaczniemy się bać mówić o tym co czujemy i w co wierzymy ew jakie mamy poglądy to skończymy jak zachodnie
  • Odpowiedz
@tarsycjusz: Po co grupa krwi/alergie/ICE? Nie powinna wystarczyć modlitwa?


@xSQr: takie oświadczenie zazwyczaj najpierw widzą ratownicy, więc jeśli jest na nim umieszczona informacja o grupie krwi to tylko lepiej.
  • Odpowiedz
@Morf: Ten Bóg odpuszcza ci grzechy, ale jak za nie żałujesz i chcesz się poprawić. Dlatego jakoś nie widuję wierzących ludzi mordujących lub gwałcących innych na ulicach.
  • Odpowiedz
@Nemrod:widzę masz dostęp do jakichś magicznych statystyk co odpowiedzieli mordercy i gwalciciele gdy spytano się ich o wiarę. Chętnie je poznam...
  • Odpowiedz