Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób które ćwiczą i oddają krew. Chcę oddać krew i zastanawiam się jak to wpływa na trening, jak policzyć kalorie na ten dzień-coś dodać, a jeśli tak to ile? Bo jednak 500ml krwi trzeba jakoś uzupełnić. Domyślam się że jakieś węgle tutaj wystarczą, ale jak co i ile, tym bardziej że aktualnie #redukcja here. Ktoś jest bardziej kumaty?

Rozumiem tez żeby oddawać w dzień nietreningowy? Można iść na trening dzień po oddaniu czy lepiej się wstrzymać?

#mikrokoksy #silownia #barylkakrwi
  • 15
@Polska4Ever: krew w krwiobiegu uzupełnia się w ciągu godziny. Masz zapas krwi w szpiku, który się potem wolno uzupełni. Zjedz dwie czekolady resztę rodzaj. Troszkę białka więcej jedz przez tydzień. Nie forsuj się. Będzie git.
@Polska4Ever: ja dzisiaj byłem, zazwyczaj po oddaniu można przez tydzień czuć się gorzej, ale nie zawsze. Najlepiej uzupełnić płyny i w sumie w dzień oddania jeść do obucha bo teoretycznie przy oddaniu wysiłek przelicza się na 4000-5000 kcal
@Polska4Ever: Sam miałem ten problem jakiś czas temu- ogólne rady jakie dostałem:
-ubytek 4500kcal rozłożyć na cały miesiąc, po prostu wpieprzać codziennie trochę więcej niż normalnie.
-lepiej nie ćwiczyć zaraz dzień po oddaniu krwi, szczególnie rąk, bo można dostać ładnego krwiaka na łapie.
Sam gdy w końcu oddałem dołożyłem 300kcal dziennie i dałem sobie dwa dni odpoczynku, nie umarłem ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Polska4Ever: Na 3 tygodnie, wiec w sumie wychodzi na to, że nawet przesadziłem, na szczęście będąc na masie nie muszę się przejmować takimi szczegółami ( ͡ ͜ʖ ͡) Ogólnie patrzyłem na zmianę wagi, po oddaniu przyrost się zmniejszył na jakieś 2 tygodnie, a potem wrócił do normalnego stanu.