Wpis z mikrobloga

Nie od dziś wiadomo, że na mirkach można polegać jak na mało kim. Co by nie mówić o społeczności wykopu, to nie można nigdy zarzucić, że nie ma tu pomocnych ludzi.
Tym razem to ja potrzebuje pomocy, a dokładniej moja koleżanka. A jeszcze dokładniej jej tata, który jest chory na Raka.
Wkleję jej ogłoszenie i jeśli ktoś z was będzie mógł pomóc będę dozgonnie wdzięczny.

"Aby mój tata mógł być dalej leczony onkologicznie musi mieć przetoczoną krew, dlatego proszę każdego z was o pomoc. Kto może i chce pomóc może oddać krew 06.11.2015 (piątek) przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie (ul. Szpitalna 32) w Żninie, w godzinach 8.00 - 13.00.
BARDZO WAŻNE jest aby przy oddawaniu powiedzieć, że krew oddawana jest dla Bartłomieja Strzeleckiego zamieszkałego w Murczyn 3, 88-400 Żnin. Można oddać każdą grupę krwi.
Dziękuję za pomoc."

Oczywiście jak wiadomo, krew można oddać w dowolnym punkcie krwiodastwa w Polsce, tylko ważne jest aby zaznaczyć do kogo ta krew ma trafić.
Z góry dzięki za każdy mililitr i za dobre serce.

#barylkakrwi #krew #krwiodawstwo #pomocy
  • 18
@rtgn: mysle ze przyda sie informacja o grupie krwi jaka jest potrzebna.. Wtedy bardziej indywidualnie mozna sie poczuc potrzebnym.
No chyba ze Tata moze kazda krew wciagac.. ?
Ja nawet z checia bym pomogl ale wczoraj otwarlem 1L Ballantines'a....
@rtgn: No elo. Po mnie coś od dawna z RKCiK nie dzwonią, więc sam pójdę pełną oddać i znowu zrobić im awanturę ;) Tylko czy to musi być w ten dzień i w tych godzinach? Piątek jest #!$%@? dniem na oddawanie krwi bo same #cebuladeals.y sobie wolne robią i są tłumy :/ Poniedziałek wchodzi w grę?
@xgalx: z tego co wiem, to nie ważne jaką Ty masz grupę krwi. Oddana przez Ciebie krew i tak wpada do banku krwi i tam jest wydawana taka jaką tata koleżanki potrzebuje. Tak czy inaczej zapytałem jeszcze o grupę krwi, może faktycznie ma to większe znaczenie niż mi się wydaje.
@xgalx: @meetom: @artax: Dokładnie tak jak napisał @TenNorbert: grupa nie ma znaczenia, szpitale się wymieniają w zależności od tego co jest potrzebne, więc możecie przekazywać swoją bez znaczenia jaka jest jej grupa. - info od koleżanki.
Co do terminu - nie ma również znaczenia, ponieważ krew będzie przetaczana dopóki nie będzie widać poprawy, więc jeśli to będzie w przyszłym tygodniu to nadal się przyda.
Dzięki koledzy za pomoc!
@rtgn: z tego co słyszałem, to nfz ostro reaguje jeśli szpital uzależnia zabieg od tego czy się np. odda krew, ponadto w rckik w krakowie jest informacja, że już nie ma oddawania na konkretną osobę i się nie dostanie zaświadczenia na takie coś
@notdot: @rtgn: Ale tu nie chodzi o uzależnienie zabiegu od ilości oddanej krwi, tylko o to, że im więcej przekażemy krwi ze wskazaniem na dany szpital, tym więcej on jej dostanie. Czyli, jeżeli NFZ zakontraktuje np. 10 l dla szpitala, ale ludzie oddadzą jeszcze 10 ze wskazaniem, to szpital w sumie dostaje 20l. W Radomiu nie robili dziś żadnych problemów.
@rtgn: @notdot: w poniedziałek/wtorek (planowo) zweryfikuję. Z jednej strony dobrze, żeby się jednak dało. Z drugiej - w ogóle trochę to dziwne oddawanie "dla kogoś". Trochę mnie przeraża świadomość, że jak nie oddam na konkretną osobę to jej może braknąć. Faktycznie może braknąć?
@meetom: Jeżeli będzie zagrożone twoje życie, to nie. Chyba, że fizycznie nie będą posiadali grupy krwi, jaką mogliby Ci przetoczyć. Co najwyżej mogą przesunąć planowy zabieg, jeśli nie będzie w danej chwili odpowiedniej krwi. Wydaje mi się, że tu chodzi raczej o to, jak NFZ sobie to wszystko rozlicza. Pamiętam, że przed moją operacją lekarz powiedział mi, że oni-chirurdzy to mogą ciąć bez problemu, ile wlezie, tylko im NFZ nie pozwala.
@rtgn: hej, zaplanowałem ostatecznie krwi oddanie na jutro - dziś już nie wyrobiłem (dopiero z pracy wychodzę). Niestety jest ryzyko, że mnie przeziębienie rozłoży (gardło jakieś sygnały nieciekawe wysyła), to wtedy kicha :( Tak czy inaczej zostawię info (choć ktoś tu wcześniej pisał, że w Krakowie chyba i tak nic z tego). Postaram się w każdym razie :)