Wpis z mikrobloga

@poszlo_wyszlo: to może orientujesz się jak z zarobkami w tej branży?
aha i jeszcze jedno: w ogłoszeniach napotkałem dość enigmatyczne sformułowanie: wymagana bardzo dobra znajomość systemów MS Windows - czyli generalnie co to oznacza?
@vateras131: co do zarobków zależy to od miasta jak zawsze, wdrożeniowiec w byle jakiej firmie zarabia dość normalne pieniądze, to firma kosi roboczogodzinę.

Dobra znajomość zazwyczaj oznacza radzenie sobie z problemami. Optima / XL mają swoje problemy, instalator potrafi nie dodać wszystkich paczuszek do dotneta i trzeba sobie doinstalowac np liby do xml, albo dodatki do sql zeby miec najnowszego sql clienta. A nie daj boże jak używasz obu systemów to
@poszlo_wyszlo:
hmm wydaje mi się, że w takim razie mogę próbować:
-cyrki z różnymi programami z użyciem googli sobie i w rodzinie/znajomym nie raz naprawiałem
-ogarniam podstawy c# (inżynierkę w tym pisałem jednocześnie ucząc się programowania od podstaw)
-jakieś podstawy sqla też mam (zamierzam w najbliższym czasie trochę się z tego podciągnąć)
@vateras131:
generalnie wszystko jest do ogarnięcia, same gógle nie dużo jednak pomaga poza forum na 3lance.pl i tą pożalsięboże platformą comarchu to dużo pomocy na temat systemów comarchu nie uraczysz, wiedza jest zazwyczaj wewnątrz firmy - problemy i ich rozwiązania tyczą zazwyczaj konkretnych wersji.

Comarch w instalacjach XL (optimy pewnie też ale tego nie robiłem) dostarcza 2 biblioteki - pierwsza z nich to api gdzie możesz pisać dodatkie które będą operowały
@vateras131: 3 rok pracuję jako wdrożeniowiec Optimy, nie narzekam. Robota ciekawa, płaca bez szaleństw, ale przyzwoita. Spokojnie mogę się podpisać pod tym co napisał już @poszlo_wyszlo, choć przyznam, że z programowaniem mam doświadczenie właściwie pomijalne, a SQLa uczyłem się (właściwie to nadal się uczę) właśnie na podstawie tego co się w Optimie dzieje.
Trzeba dobrze ogarniać możliwości programu, żeby wiedzieć co można zaproponować klientowi czy poszczególnym pracownikom (bo często się
@Kris_Gravedigger: a płaca jest na ogół stała czy podstawa + marża?
Moduł handlowy w razie czego będę mieć na studbazie w kolejnym semestrze (chociaż wolałbym już w lipcu się załapać do pracy i przejść na zaoczne), rok temu miałem wykłady + zajęcia projektowe z XL moduł produkcja więc niektóre rzeczy trochę ogarniam.
Najgorzej u mnie właśnie z tymi kadrami i płacami... Niestety ale na rachunkowości babka nas praktycznie olała i niczego
@vateras131: Płacę miałem i jedną i drugą, wychodzi mi dosyć podobnie.
Tych rachnkowo-kadrowych tematów się nie obawiaj, po prostu się przygotuj na to, że równolegle do podręcznika dla tych modułów będziesz googlał wszystko co dla Ciebie nie jest oczywiste w tych tematach. Czyli np. temat pt. eksport deklaracji DRA do Płatnika via plik KEDU -> po ogarnięciu zagadnienia w Optimie patrzysz co to właściwie jest deklaracja DRA, kto składa, kiedy, jak