Wpis z mikrobloga

Mircy, #!$%@?łem ostro. Spadł mi laptop z metra dosłownie, będący w plecaku na asfalt. Patrzę spoko, tylko małe wgniecenie na rogu ,ale chcę podłączyć sobie słuchawki, a tu #!$%@?. Nie działają.
Działa napęd, USB, czytnik kart. Nie działa najważniejsze. Fart jak #!$%@? #szczescie

Pierwsze pytanie, trywialne - juz mam po gwarancji, jeśli jest to uszkodzenie mechaniczne?
Kolejne - ile może wynieść mnie naprawa takiego jacka? Można sprawdzić jakoś, jak mocne jest uszkodzenie?

#laptop #naprawalaptopow #pytanie #pytaniedoeksperta #fartjakcholera #kiciochpyta
  • 20
Pierwsze pytanie, trywialne - juz mam po gwarancji, jeśli jest to uszkodzenie mechaniczne?


@Mato: tak już po gwarancji. Wpadła mi swego czasu komórka do kibla i przestała działać ..szok i niedowierzanie! Wysuszyłem suszarką i w te pędy reklamować bo może się uda. No i się nie udało.
@Mato: . Ja bym rozebrał i sprawdził, bo jeśli to moduł osobny łączony taśmą, to może się wysunęła albo poszukać na allegro całego modułu i tyle, takie rzeczy koło 40 zeta kosztują zazwyczaj
@Norskee: Sprawdziłem to - moduł w całości jest działający, żadnych uszkodzeń nie widziałem jakichś mocnych. Taśma w całości jest włożona. Jak odpaliłem laptopa i załączyłem słuchawki to działały, płaski był dźwięk jakby nie do końca były włożone, lecz działały.

Odłączyłem i podłączyłem ponownie i nie działają niestety. Tyle wiem.

@oskar608: Też jest to jakieś rozwiązanie, a jaka będzie wtedy jakość dźwięku? Ostra beznadzieja?
@Mato Chyba zależy od budżetu :) , audiofilem nie jestem a z taką za dychę swojego czasu żyłem koło roku i było ok. Na rynku jest masa porządniejszych tak jak sprawdzam ale cena też inna.
@oskar608: Bo przyzwyczaiłem się do dźwięku w tym laptopie, a i czasami by można było pograć więc jakość dźwięku też jest dla mnie dość istotna.