Wpis z mikrobloga

Bawi mnie oburzenie na spoconych ludzi. 'Jak oni mogą tak się pocić, brudasy #!$%@?, nie myją się i mają czelność wychodzić na dwór, do ludzi! Pod prysznic albo nie wychodzcie z domu, bo smród!'. Otóż zamknijcie mordę. Pocenie się w temperaturze 35 stopni w skali pieprzonego Celsjusza to jest - uwaga uwaga - coś zupełnie normalnego. Każdy poranek rozpoczynam od chłodnego prysznicu po czym ruszam w miasto.. I nie miną dwie minuty a przypominam Hydro-Mena bo pocenie się to naturalna reakcja organizmu na takie upały. Nie moja wina, że mam zroszone czoło oraz mokre plamy na plecach i pod pachami. Zerkam w autobusie na pasażerów i w ich oczach widzę tę pogardę, że jakim prawem tu w ogóle wsiadłem, skoro jestem spocony, śmierdzę i się nie myłem. Otóż myłem się, ale to na nic bo zwęglam się na słońcu. Nawet w sklepie ludzie reagują z pogardą na widok kropli potu. Wczoraj cały mokry wszedłem do sklepu popularnej sieci Empik, podchodzę do kasy a wargi młodej kasjerki były wykrzywione w te słynne chińskie osiem, była dla mnie niemiła i ciągle z niesmakiem patrzyła na moje mokre czoło. Już miałem wykrzyczeć jej w twarz, że ty, suko, pewnie nigdy się nie pocisz bo masz skórę z alabastru, ale dałem sobie spokój, bo z idiotami się nie dyskutuje. Jeśli następnym razem spotkasz na ulicy spoconego człowieka to nie zakładaj z góry, że nie używa mydła ani wody, lecz pochyl się nad jego ludzkim losem spoconego pariasa. Gdy widzę spoconych ludzi to się do nich uśmiecham, ot tak, po ludzku, rozumiem ich trudną sytuację i mnie to nie brzydzi. Trochę więcej empatii..
#oswiadczenie #boldupy #przegryw #niebieskiepaski #rozowepaski
  • 92
@LudzkieScierwo: ja się pocę pod pachami nawet w zimę przy -20 stopniach xD zawsze miałem z tym problem bo choćbym brał 4 prysznice dziennie i zużywał cały antyperspirant w tydzień to i tak się pociłem jakbym przebiegł maraton. Ale od kilku lat używam preparatu Etiaxil i jest zajebiscie, smarujesz raz na tydzień i zapominasz o problemie ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Pantokrator: Ech mam to samo...Najgorzej jest właśnie w takim autobusie, bo nawet jak jest te kilka stopni mniej w środku, to brak przepływu powietrza daje o sobie znać i się #!$%@? leje ze mnie jak z prosiaka na rożnie, a do prosiaka mi daleko xD

Generalnie od małego mam z tym problemy, bo mocno poci mi się głowa, twarz, klata i pachy, nawet ogolone na Pazdana. Pachy są o tyle #!$%@?,
ja się #!$%@? poce przy 20, każdy ma inaczej


@Perfidny: nie rozumiesz co to znaczy gorąco bez wilgotności, byłeś i sprawdziłeś czy wtedy przy 20 też się pocisz? bo bym się był gotów założyć że tak by nie było :]
Rozumiem, że mam nosić ze sobą 2 koszulki na zmianę, aby nikt nie spojrzał krzywo na mokre plecy i pachy?


@LudzkieScierwo: no ja chodzilem z recznikiem i 2-3 koszulkami w lato, myslalem ze to jest normalne. w jednej koszulce caly dzien chodzisz???
Taki protip: świeży pot normalnego człowieka nie śmierdzi, ale jak się ktoś nie myje to powstaje maszynka wybuchowa :)


@prnppp: co za #!$%@?. Byłeś kiedyś np w szatni piłkarskiej po meczu? Same zdrowe chłopy, odpowiednie diety, siłka itp., itd., a #!$%@? gorzej niż w stajni, w której nie sprzątano od miesiąca.