Wpis z mikrobloga

Czy popierasz eutanazję? Jeśli tak, to kto według Ciebie powinien decydować o jej wykonaniu?
#smierc #eutanazja #pytanie #ankieta
HrabiaTruposz - Czy popierasz eutanazję? Jeśli tak, to kto według Ciebie powinien dec...

źródło: comment_3fVjR2LvwpZt0HCCtDJ36phAWhJ0Vymn.jpg

Pobierz

Czy popierasz eutanazję?

  • Nie, to zabójstwo 8.0% (182)
  • Tak, powinna decydować o niej wyłącznie osoba chcąca się jej poddać 64.9% (1476)
  • Tak, powinna decydować o niej chora osoba lub jej rodzina 17.0% (386)
  • Tak, powinna decydować o niej chora osoba, jej rodzina lub lekarz tej osoby 7.1% (161)
  • Tak, uważam że ciężko chore osoby powinny być przymusowo jej poddawane 3.0% (69)

Oddanych głosów: 2274

  • 41
@HrabiaTruposz: w momencie kiedy jest się całkowicie zdrowym, wystarczyłoby spisać potwierdzone notarialnie oświadczenie woli, że w przypadku np. stanu wegetatywnego utrzymującego się kilka lat, bez szans na poprawę stanu zdrowia (co stwierdza komisja lekarska), chce dokonać eutanazji. Nie wyobrażam sobie, że gdybym została brokułem, miałabym tak istnieć przez dziesiątki lat i powoli wykańczać fizycznie moich opiekunów (rodzinę). Po prostu wolałabym nie istnieć.
@HrabiaTruposz: Ja osobiście, jeśli miałbym być warzywem do końca życia wolałbym poddać się eutanazji, bo to jest ogromne obciążenie dla rodziny. Ja i tak bym pewnie nie ogarniał, do tego pewnie to jest męczarnia. Dlatego uświadamiam moich bliskich, że gdybym się w takiej sytuacji znalazł i euta byłaby możliwa, to poproszę.
Wyróżniamy trzy rodzaje eutanazji:
- dobrowolną, czyli na życzenie;
- adrobrowolną, więc wykonywaną na osobie niezdolnej pojąć różnicy między życiem a śmiercią;
- niedobrowolną, zatem wbrew woli.

Pierwszą popieram, przy czym decyzję powinny poprzedzić jakieś psychologiczne badania, a nie te, lekarz, weź mnie tera zabij i elo.

Drugą popieram, o ile dotyczy warzywek pozbawionych świadomości, na przykład niemowląt z anencefalią i osób w przetrwałym stanie wegetatywnym. Nie popieram, jeśli dotyczy ludzi
@Cockatrice: Moim zdaniem rodzinę/opiekunów należy absolutnie wyłączyć z takiej decyzji, bo jest mnóstwo ludzi, którzy będą naciskać na przyspieszenie procesu, "bo babcia tak cierpi a sprawa spadkowa to trwa panie doktorze".