Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pytanko, jako, że w tym roku planuję w okresie urlopowym 5,6-cio dniowy wypad na rowerze i powoli zbieram się do kompletowania ekwipunku, zastanawiam się czy pomocnym będzie wymiana pedałów na SPD w rower stricte crossowy Evado 4 2016. Planowany dzienny dystans ~120km. Z góry dzięki za odpowiedź, bo być może pominąłem rzecz bardzo ważną. Miłego Piątunia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#rower
  • 14
@AIfa: Powiadasz?! Ile czasu potrzeba, żeby się do tego typu "pedałowania" przyzwyczaić?
EDT. Pytam, bo muszę te wszystkie wydatki jakoś rozłożyć w czasie, ale skoro tak to chyba od tego zacznę.
@Bramborr: Sprawa oczywiście mocno indywidualna, ja bym powiedział 5 krótkich (bo na zmęczeniu można zaliczać niepotrzebne gleby) jazd. Jak założysz tydzień wcześniej i trochę pokręcisz, to powinno być okej, ale tu nie ma co zwlekać, więc montuj kiedy tylko będziesz mógł i kręć. Gleby wcale nie są nieuniknione, ale jedna miękka może przyśpieszyć naukę, bo mózg powinien zakodować: brak wypięcia = zło.
brak wypięcia = zło.

@AIfa: Dzięki, właśnie tak to sobie wyobrażałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ok, a jeszcze jedna rzecz, trasa nie zawsze będzie asfaltowa, jak SPD sprawdza się na ścieżka piaskowych, łatwych trasach leśnych?
@Bramborr: Nawet na trudnych trasach górskich (a może zwłaszcza) zatrzaski > platformy. Wszystko sprowadza się do praktyki, czyli zakodowania konieczności wypinania, by odruch ten był stał się bezwarunkowym. Nie znam nikogo, kto by jeździł na poważnie i wrócił do platform.
Jak nie masz jeszcze butów, to pamiętaj by przymierzyć przynajmniej jeden rozmiar w górę. Przy zakupie online lepiej kupić dwie pary i odesłać ciaśniejsze.
w SPD nie trzeba się uczyć jeździć tylko zatrzymywać


@niewidzialna_reka_wolnego_rynku: Mogłabyś się zdziwić. Platformy ograniczają możliwości ruchu nogi, więc się pedałuje tak jak się da, a w SPD warto się zastanowić nad ruchem jaki wykonuje nasza noga i nie mówię tu o ciągnięciu pedałów. Bardziej o fazie przejścia góra-przód ("popych"). Oczywiście jeśli tylko się chce wykorzystać cały potencjał SPD, bo można pedałować bez większych rozkmin i wciąż się toczyć.
tak jak napisał @Alfa te kilka miesiecy poswiec nie na nauke wypinania bo to samo przyjdzie po pierwszej glebie tylko na prawidlowe usawienie nog względem ledem pedałów i motoryki ruchu by nie zaorac sobie kolan