Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki przychodzę do was po radę. W skrócie: od około roku chodzę na siłownię, od kilku miesięcy stoję w miejscu z siłą, i po prostu nie czuję zmian. Myślę o zastosowaniu suplementów (białko+kreatyna). Nigdy do tej pory nie brałem. Zastanawiam się jakie podjąć kroki, w styczniu zacząłem trzymać dietę, schudłem koło 4 kg (obecnie 78/175), chciałbym jeszcze schudnąć tyle samo lub po prostu zrzucić resztę tłuszczu z brzucha (patrz zdjęcie). Jem ok. 1800 kcal i widzę, że zazwyczaj brakuje mi tych 20-30g białka dziennie, problem rozwiązałoby jakieś białko, ale obawiam się, że mogę przytyć (endomorfik mocno). Czytałem też, że może lepiej narazie tylko kreatynę brać. Proszę o poradę doświadczone osoby, dzięki :)
#mirkokoksy #mikrokoksy #dieta #suplementy #silownia
Pobierz zrodznywzbozu - Cześć Mirki przychodzę do was po radę. W skrócie: od około roku chodz...
źródło: comment_XEPx9pZhfU4edufguoj3ZD1XiPNuFD6o.jpg
  • 18
@zrodzny_w_zbozu: ok, dziwię się bo sam przy wadze 72kg i siłowni 3x w tygodniu waga mi spada przy 2300kcal :)
na redukcji chyba najbardziej interesuje Cię żeby zachować jak najwięcej mięśni, więc śmiało 2g białka na kg masy ciała, a czy węgli zjesz jednego dnia 30% a tłusczu 45% a drugiego na odwrót to już nie ma sensu tego liczyć.
każde białko i kreatyna dobra.
@mour: Dzięki, w takim razie zwiększę białko na ~140 g, kreatynę codziennie 5g a białko jako uzupełnienie więc nie codziennie, dobrze? No właśnie chciałbym schudnąć jednocześnie złapać trochę mięśni, mam wrażenie że to się wyklucza ale zobaczymy.