Wpis z mikrobloga

Jak to raz w roku mój niedźwiedź (owczarek kaukaski) traci starą sierść, a przynajmniej powinien bo 80% na nim wisi. Zawsze dawałem radę bez przyrządów doprowadzić psy do porządku ale doszły dzieciaki, bóle kręgosłupa i brak czasu. Przed chwilą skubałem go 3h a pewnie jeszcze 6 bym musiał przy nim siedzieć. I mam takie pytanie. Czy możecie mi polecić jakieś mocne grabki do wyczesywania tego potwora? Nie wiem jak to się nazywa i na co zwrócić uwagę przy zakupie, no i nie chcę przepłacić ;P #psy #zwierzaczki #zwierzeta
  • 5
@nama nie mam w okolicy groomera za bardzo co by chciał tak dużego psa, a nie lubi a nawet boi się autem jeździć. Dlatego chce kupić coś porządnego żeby zaoszczędzić mu nerwów a sobie roboty

@fiszifiszi raz na jakiś czas ma kąpiel ale umyć go to mordownia, jak już pisałem => kręgisłup
@Ganwroth to ja polecam tego hartza i zgrzeblo z dużymi ząbkami.

http://sklep.crazyworldpets.pl/pielegnacja-i-zdrowie/4166-hartz-szczotka-tiny-dog-combo-dla-psow-ras-duzych.html

A psy dobrze uczyć jeździć autem od małego. Moje w ramach socjalizacji od pierwszych miesięcy zawsze są zbierane na przejażdżki. Ułatwia to życie, zwłaszcza jak trzeba nagle jechać do weterynarza. Wiem ze teraz mleko rozlane ale to tak na przyszłość.