Wpis z mikrobloga

Wczoraj pisalem o apelu do mlodych ludzi, ktorzy wprowadzaja sie do duzych miast i zajmuja miejsce swoim samochodem.

Niestety pojawilo sie wiele niezrozumienia i braku dobrej woli wsrod czytelnikow mojej wiadomosci.

Napisalem takze nieprawde odnosnie zarobkow, ktore zapewne beda ci mlodzi ludzie otrzymywac zaraz po przyjezdzie.

Podana przeze mnie kwota 2500zl miala byc kwota brutto. Male szanse, ze ludzie ci beda zarabiac 2500zl netto!!!

2500zl brutto to 1800zl netto (na reke)
2500zl netto to 3500zl brutto (przed podatkami)

Malo kto placi 2500zl netto we Wroclawiu mlodym ludziom, wiec prosze tym bardziej wrocic do mojego apelu z wczoraj.

Auto to duzy wydatek! Posiadajac auto (Golf 4 za 12000zl) trzeba pamietac o kosztach:
- paliwa (20km dziennie codziennie to 600km miesiecznie. Przy spalaniu 10l koszt paliwa to 270zl!!!)
- parkingow (trzeba doliczyc okolo 30zl miesiecznie lekko)
- kosztow czesci zamiennych i serwisu (wymiana oleju, filtrow, wycieraczek, opon... to 50zl miesiecznie lekko!)
- koszt utraty wartosci auta (100zl miesiecznie sie traci na swoim autku)
- koszt ubezpieczenia (to kolejne 50zl miesiecznie)

Sumujac wiec, tracicie 500zl miesiecznie. Nie macie pewnosci, ze bedziecie mieli miejsce postojowe pod blokiem, bo o to coraz trudniej. Zakladam, ze nie stac was bedzie na oplate za parking podziemny (abonament) wiec jestescie w czarnej dupie.

I piszac odnosnie zarobkow. Majac te 1800zl, prosze pamietac, ze pokoj kosztuje 800zl a kawalerka od 1400zl
Skad wy macie miec pieniadze na auto? Jak Stachursky bedziecie sie zywic energia sloneczna?

Polacy! Zyjcie godnie! Zrzuccie to sadlo! Wsiadzcie na rower, jak wam szkoda 80zl za bilet miesieczny!

Ale zyjcie godnie jak ludzie! Idzcie do fryzjera co miesiac, kupcie sobie co miesiac jakies fajne fanty, zeby wygladac jak czlowiek. W malym miasteczku wystarcza pumpy, bluza z kapturem i aditki, Wroclaw to metropolia klasy europejskiej i przez wasz stroj bedziecie dyskryminowani!

#oswiadczenie #wroclaw #motoryzacja #takaprawda #pracbaza
Zyd_Suss - Wczoraj pisalem o apelu do mlodych ludzi, ktorzy wprowadzaja sie do duzych...

źródło: comment_ZhxYOO93BuE1G00cAo4NXwQWpISZh90O.jpg

Pobierz
  • 60
@dlugopis1: Co ja poradze, ze ludzie sa agresywni a ja im daje serce na talerzu? Ja sie wychowywalem w czasach, gdzie jeszcze nie bylo wykopu i chetnie bym skorzystal z takich rad. Bo skad rodzice mieli posiadac wiedze odnosnie niuansow mlodych ludzi we wspolczesnej Polsce? Popelnilem bledy, ktorych wy popelnic nie musicie.
@Zyd_Suss jak rozumiem idee, bo naprawdę w większości przypadków poruszania się po Wrocławiu samochód jest zbędny i powoduje więcej problemów niż korzyści, tak "zaniżanie standardu miasta przez nowoprzybyłych" to musi być solidna zarzutka albo masz poważne problemy z poczuciem własnej wartości i musisz ją rekompensować "elitarnością" miejsca w którym mieszkasz bądź posiadaniem jakichś rzeczy.
@Zyd_Suss: zachowujesz się jakbyś zatrzymał się w tamtych latach, dzisiaj wiele rzeczy jest o wiele prostszych. Dużo łatwiej wziąć chociażby kredyt, jestem jednym na kilkunastu moich znajomych który ma samochód, bo wiele osób woli sobie wziąć taksówkę albo komunikacją miejską pojechać. Też mi ktoś powie "po co Ci samochód długopisie?" a ja "bo jest to mój pewien dodatkowy luksus". Ten kto lubi, ma czas i chęci i przede wszystkim pieniądze ten
@Zyd_Suss: gdy przybylem do Wroclawia w pierwszej byle jakiej pracy dostalem 2,5k netto a byla to praca w fabryce. Na magazynach tez sie tyle zarabia a czesto nawet nieco ponad wiec nie #!$%@? Pan dobre?

Co do samochodow we Wroclawiu. Sam mam, bo lubie jezdzic. Ostatnio zaczalem jezdzic do pracy pociagiem - wychodzi taniej i szybciej. Ale kurde jak bede chcial gdzies pojechac na wakacje/cos przewiezc/wstaw tutaj co ci pasuje to
@DarkAlchemy: Ludzie na wykopie krzycza! "Autobusy sa dla biedakow" "W tramwajach smierdzi!"

A moze smierdzi, bo ludzie nie maja pieniedzy na srodki czystosci? Bo nie maja pieniedzy na nowe ubrania?
@keneth_: I o to chodzi. Kup sobie auto jak mieszkasz na zadupiu i cie na nie stac. A nie, jak jestes studenciakiem, ktory przycina na browarach i parowkach. Kopcisz tylko swoim trupem w miescie cierpiacym na smog, sam masz nadwage, bo dupy ci sie nie chce ruszac. I mieszkasz w obrebie dobrej komunikacji miejskiej.