Wpis z mikrobloga

Artykuł o legalnym dopingu mózgu zrobiony, jeśli #!$%@?ą Was reklamy to od razu odpalcie adblocka, bo portal na którym to zamieściłem (mój) posiada tonę reklam. Niedługo również nagram to w wersji video. Dużo tutaj rzeczy jest omówionych po łebkach i tylko w kwestii wpływu na mózgu, jednak skutecznych substancji było zbyt dużo aby się rozwinąć.

Moim skromnym zdaniem suplementacja wpływająca na mózg ma również ogromne przełożenie na trening

Jeśli macie jakieś pytania to śmiało, pomogę we wszystkim - czy to coś polecę czy ułożę stack pod potrzeby

https://how2play.pl/game-over/doping-mozgu-czyli-suplementacja-gracza-osob-uczacych-sie-pracujacych-umyslowo/

#mikrokoksy #silownia #dieta #suplementy #zdrowie #fullborsukworkout #medycyna #nootropy
  • 21
@NoKappaSoldier73: no niestety jestem tak #!$%@?ęty, ze jak coś robię to muszę na 120 %; inaczej nie potrafię i się za to nie biorę, jednak też jestem realista - mogę być "top" w diecie i suplementacji, a w treningu "jedynie dobry" pewnych zaległości nie da się już nic nadrobić i na obecną chwilę byłoby śmiechem, gdybym kogoś pouczał jak robić martwe ciągi.
@bart_212: Warto ująć rytm melatoniny w stosunku do kortyzolu - bo to istotna również kwestia; posiadają antagonistyczny rytm. Oczywiście może dojść do jego zaburzenia. Melatoniana jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów i wpływa na wiele procesów.

W artykule zapomniałem wspomnieć o borówkach a właściwie produktach z antocyjanami, które działają bardzo dobrze na mózg. Występują one zazwyczaj w czarnych/fioletowych warzywach/owocach
Kasahara - @bart_212: Warto ująć rytm melatoniny w stosunku do kortyzolu - bo to isto...

źródło: comment_H0ILaNqAsgNtgZtBN0lWGcoQM0ONMFBH.jpg

Pobierz
@bart_212: zmienia się ten rytm m.in po przez wpływ zachodu i wschodu słońca w zależności od pory roku, po prostu najlepiej iść, gdy się ściemnia i wstawać, gdy staje słońce. Kawa o osób z adaptacją do nich (czyli regularnie ją pijących) nie ma żadnego wpływu na poziom kortyzolu i można spokojnie pić. Dodatkowo rano i okołotreninogo kortyzol ma być wysoko i tak jest najzdrowiej
@CzlowiekArtur: wszystkie badania wskazują, że niestety to o wiele gorsze aniżeli nawet zła dieta czy brak ruchu i bardzo skraca średnią życia, ale każdy jest indywidualny i może nie mieć dla Ciebie negatywnego wpływu i mogłeś się jakoś do tego zaadaptować
@CzlowiekArtur: bylo przeprowadzane badanie (czytalem pare lat temu) wsrod kobiet pracujacych na produkcji w trybie 3zmianowym. w tej grupie (a byla to dosyc pokazna grupa) zachorowalnosc na raka wzrastala drastycznie z biegem czasu

zmieniaj prace mireczku zycie jest za krotkie