Wpis z mikrobloga

Tak jak obiecałem nagrałem film prostujący infografikę z błędną interpretacją dotyczącą tego, że warzywa i owoce to najlepiej zastąpić suplementacją - gdyż utraciły na przestrzeni lat minerały oraz witaminy. W filmie tłumaczę błędną metodologię, wnioski, przedstawiam pojmowanie warzyw i owoców w innej perspektywie aniżeli tylko witamin, minierałów jak i prezentuję jadłospis z lodami, tostami, który spełnia 200-500 % dziennego zapotrzebowania na wszystko. Pokazuję też drugą stronę - rzeczy, które są godne rozważenia suplementacji i ciężko by było je wyciągnąć z diety. Zapomniałem tylko dodać, ze m.in by nie następowała fotosynteza/wzrost owoców/warzyw, gdyby faktycznie nie miały np. magnezu. Wołam plusujących poprzedn wpis.

Oczywiście zapraszam do subowania kanału, łapkowania, komentowania, hejtowania :), niedługo kolejne materiały


#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #zdrowie #dieta #chudnijzwykopem #fullborsukworkout
Kasahara - Tak jak obiecałem nagrałem film prostujący infografikę z błędną interpreta...
  • 105
@Kasahara:

Sam sie interesuje suplementami od okolu 2 lat. Do tej pory wszystkie polskie filmiki jakie ogladalem na ten temat byly gownem (z wylaczeneniem Pod Mikroskopem). Twoj filmik jest moim zdaniem bardzo dobry i zgadzam sie ze znaczna wiekszoscia tego o czym mowisz. Ponizej wypisuje rzeczy w ktorych sie nie zgadzam albo te o ktorych nie dopowiedziales do konca.

1) Twoja dieta w ogole nie uwzglednia blonnika. Moim zdaniem ignorowanie go
@Kasahara: Jak zwykle ciekawie i rzeczowo.
Ale zastanawia mnie kwestia np. witamin z grupy B. W podanym przez Ciebie jadłospisie zapotrzebowanie na nie jest bez problemu spełnione a jednocześnie sam polecałeś suplementację kompleksu witamin z grupy B - więc jak to w końcu jest?
@jegertilbake:

Cześć! Miło widzieć tak wyczerpujący komentarz. Postaram się odpowiedzieć co sądzę subiektywnie o punktach, które wypisałeś

1) Akurat w diecie z filmu jest 33 g błonnika z produktami rekreacyjnymi. Dla mnie osobiście błonnik jest narzędziem i nie trzymam się jakieś wyznaczonej normy podaży, a kieruje się osobą, dla której układam dietę. Nie zawsze większa podaż błonnika oznacza "lepiej", a mniejsza "gorzej". Są przypadku, gdzie wręcz ograniczam go do np. 20
Pobierz Kasahara - @jegertilbake: 

Cześć! Miło widzieć tak wyczerpujący komentarz. Postara...
źródło: comment_c5PRQu5LTvtKFlXUDLy7eAkt6DLLgGCp.jpg
@Kasahara: Dobra ja głupia jestem. Widzę Twoją mordkę i myślę: O to Kasahara!
Potem patrzę na filmik i coś mi nie pasowało. I Nick na yt taki dziwny, niby twarz i ten charakterystyczny sposób mówienia są, ale nie wydawałeś mi się być Tobą. Potem patrzę na nick wykopu i mnie olśniło, że to rzeczywiście Ty! Gratuluję przemiany!
@Kasahara: Ale wiesz, ze beta karoten nie jest aktywny biologicznie w ludzkim organizmie?
Ze aktywnosc retinolu w stosunku do beta karotenu wynosi jak 6:1...
Twoje % to tylko procenty na papierze nie uwzgledniajace interakcji, synergii pomiedzy skladnikami regulatorowymi w diecie.
Poza tym blonnik wplywa na strawnosc i dostepnosc skladnikow jw..Im go wiecej, tym mniej dostepnych wit. i min, aminokwasow, glukozy.. :) Do tego dochodzi aktywnosc i ilosc recepotorow blonowycg transportujacych, absorbujacych
Pobierz NooB1980 - @Kasahara: Ale wiesz, ze beta karoten nie jest aktywny biologicznie w ludz...
źródło: comment_yYgg5wzTx5kVnG8tjTYmiwNXuRi8Cyrw.jpg
@NooB1980:

Jasne, że wiem dlatego patrzę ile jest retinolu - i jeśli ktoś chce suplementować to retinol.
Oczywiście również, ze moje % nie uwzględnią, wszystkiego, to tylko zapis na kartce. Jeśli chodzi o błonnik pisałem już koledze powyżej - że ja nie jestem fanem jego wysokiej podaży i częściej widzę jak ludzie maja nadmiar, a nie niedobór błonnika.

@Arhus:

Nie wiem, ja idę zjeść bułeczkę z biedry zaraz.