Wpis z mikrobloga

Pierwsze przykładowe zadanie rekrutacyjne dla junior/mid backend developera, technologia dowolna:
https://notehub.org/9pk10

Pluśnij jeśli chcesz żebym wrzucił tego więcej. Będę wdzięczny za wszelkie rady i uwagi. Będę starał się wrzucać zadania o różnym poziomie trudności. Jeśli zadanie jest zbyt proste spójrz w "dodatkowe punkty za".
Zachęcam do nadsyłania zadań rekrutacyjnych! Dzięki temu pomożesz zbudować większą bazę zadań :)

#programowanie #backend #webdev #programista15k #it
  • 94
@qwertyu: Bardzo podobne zadanie dostałem od jednej z polskich firm, właśnie z formatowaniem :) Produkcyjnie - słabo, ale jest to jakiś sposób na sprawdzenie, czy kandydat pomimo dziwnego zwracania danych jest w stanie ładnie to napisać.

@matiit: Dzięki za uwagi, tag pewnie powstanie :) Muszę na razie naprodukować contentu i będę wrzucał co jakiś czas.
@pstrg ogólnie i tak git. To zadanie to mid czy junior? Bo zrobiłbym to bez problemu A ciekaw jestem bo próbuje się wbić na rynek i ciekaw jestem czy udałoby się na mid
@pstrg: plusnę i dodam do ulubionych na później ( ͡º ͜ʖ͡º) technologia dowolna oczywiście, ale czy do takich zadań wykorzystuje się frameworki, załóżmy, że php i symfony np? czy lepiej zadbać o wszystko samemu?
@xoxxox: Dzięki! :) Uderzaj we frameworki. W zadaniach rekrutacyjnych nie chodzi o rozwiązanie ich. Chodzi o popisanie się, o pokazanie, że potrafisz więcej niż inni kandydaci. Jeśli użyjesz frameworka to pokazujesz pracodawcy, że potrafisz się nim posługiwać, a to plus.

@MarcelMcOne: Rzeczywiście sformułowanie niefortunne, dzięki za zwrócenie uwagi! W pierwszej wersji była podpowiedź o Distance Matrixie, ale stwierdziłem, że to kolejne wyzwanie dla rozwiązującego - czy potrafi znaleźć i dobrać
Moje doświadczenie to nawet na juniora sie nie nadaje ale aspiruje, żeby sie nadawać i tak jestem ciekaw jak to się zabrać za takie zadanie.