Wpis z mikrobloga

Pierwsze przykładowe zadanie rekrutacyjne dla junior/mid backend developera, technologia dowolna:
https://notehub.org/9pk10

Pluśnij jeśli chcesz żebym wrzucił tego więcej. Będę wdzięczny za wszelkie rady i uwagi. Będę starał się wrzucać zadania o różnym poziomie trudności. Jeśli zadanie jest zbyt proste spójrz w "dodatkowe punkty za".
Zachęcam do nadsyłania zadań rekrutacyjnych! Dzięki temu pomożesz zbudować większą bazę zadań :)

#programowanie #backend #webdev #programista15k #it
  • 94
@forestwow: format dat w response jest z dupy i niespójnie z requestem. Brak szczegółowych wymagań na sposób przechowywania danych - zamierzone? Nazwy raportów też moim zdaniem słabe - daily robi agregat danych na , a miesięczny zwraca listę agregatów z każdego dnia. Ten drugi powinien być daily i zwracać to co zwraca dla zadanego zakresu, a ten pierwszy to jakiś "summary" czy coś takiego. Wiem, że to zadanie rekrutacyjne, ale to
@mateoaka: Clojure, Python, JS. W tej właśnie kolejności. Z JS trochę powiedziane na wyrost, ale dał bym radę. Pewnie wyglądałoby to jak kupa, ale zapewne by działało.
@Ribelo to co polecasz mi, amatorowi, który ma kilka stron internetowych (znam html, css, no i absolutne minimum php) na rozpoczęcie zabawy, tak żeby przydało mi się to przy stronach? ;)
@mateoaka: Nie będę ukrywał, że Clojure, to najlepsze co mnie spotkało...ale dla niektórych wygląda to jak brainfuck, więc nie zamierzam namawiać.

Jak dla mnie, hobbysty amatora, ważne jest by mieć ten sam język po stronie serwera jak i przeglądarki. JS się fajnie rozwija. TypeScript jest mega. Z ciekawych wynalazków masz ReasonML za którym stoi facebook, a który, jak wszystko co stworzył FB, będzie mega popularny. Z rzeczy tylko na backend, które
@bezczelnie może i jestem słabym materiałem, ale każdy (w tym ja) w komentarzach jak do tej pory wpadł w pułapkę tej branży ... zamiast zapytać klienta, to obie strony coś sobie zakładają.
- zakładamy, że skoro nie napisane to nie trzeba tego robić
- zakładamy, że nie napisałem, bo to przecież oczywiste i wynika z dokumentu pz12-t5v6
Zakładamy, bo to ułatwia pracę, a działa na krótką metę - najczęściej.
@Adammik: Oczywiście. Ale kwestionując te ukryte założenia udowadniasz, że myślisz w kategoriach, które przerastają horyzonty dużej części ludzi w branży.

Cóż poradzić, że największym popytem cieszą się klepacze, a krytyczne myślenie jest u potencjalnego kandydata postrzegane jako wada...