Wpis z mikrobloga

Pierwsze przykładowe zadanie rekrutacyjne dla junior/mid backend developera, technologia dowolna:
https://notehub.org/9pk10

Pluśnij jeśli chcesz żebym wrzucił tego więcej. Będę wdzięczny za wszelkie rady i uwagi. Będę starał się wrzucać zadania o różnym poziomie trudności. Jeśli zadanie jest zbyt proste spójrz w "dodatkowe punkty za".
Zachęcam do nadsyłania zadań rekrutacyjnych! Dzięki temu pomożesz zbudować większą bazę zadań :)

#programowanie #backend #webdev #programista15k #it
  • 94
@pstrg: Pisząc taki przykład na rekrutacji, to by miało samo liczyć odległości na podstawie adresów? Skąd by brało te dane, podczepić się pod jakiś OSM czy zwracać dane z dupy?

poza tym jednym to tak na 10 minut roboty
Uderzaj we frameworki. W zadaniach rekrutacyjnych nie chodzi o rozwiązanie ich. Chodzi o popisanie się, o pokazanie, że potrafisz więcej niż inni kandydaci. Jeśli użyjesz frameworka to pokazujesz pracodawcy, że potrafisz się nim posługiwać, a to plus.


@pstrg: Raczej: spełniając takie oczekiwania udowodnisz, że jesteś idealnym materiałem na "programistycznego murzyna" w pracy.

to byś prawdopodobnie mnie skreślił, bo mamy inne cele przy rozwiązaniu zadania.

Ja bym przed realizacją takiego zadania oszacował
@adam-turowski-16: zeby policzyc total distance musisz wyslac x zapytan do jakiegos external api (google maps na przyklad) zeby policzyc odleglosci miedzy poszczegolnymi punktami. Chodzi pewnie o to zeby te zapytania wyslac asynchronicznie w jakiejs puli watkow i zsumowac wyniki jak wszystkie sie wykonają.
Zbyt niezależnie myślisz, więc niestety, jesteś słabym materiałem na informatycznego wyrobnika


@bezczelnie: wiesz tu nie chodzi o to by być wyrobnikiem, "programistycznym murzynem" itd. Niezależność jest spoko, ale ponad tym jest jednak działanie według pewnych ustalonych wzorców. Nie ma co ukrywać, w tego typu rozwiązaniach liczy się powtarzalność, schematyczność itd - po to, by zespół działał według tego właśnie schematu. Również po to, by za rok, gdy opiekować rozwiązaniem się będzie
@kapelusz: Przemyślana architektura + schludność w myśleniu + rzetelna dokumentacja daje o niebo lepsze efekty niż taśmowa produkcja programistycznej chałtury przy użyciu jedynie słusznych standardów.
@pstrg: Tak na szybko, pierwsze co przychodzi mi do głowy (i co nie wymagałoby 20 lat przygotowań i instalacji frameworków), to jakiś darmohosting z php.
Obsłuży żądania, odległość od biedy nawet z odpytania i okrojenia gogle.com/serach?q=distance+from..., albo nawet jakiegoś innego api do odległości.
Reszta to rzeźbienie w liczbach i poprawne parseJSON na końcu.
Ale moim zdaniem i tak nic nie umiem i jest lepsza metoda.
Moim zdaniem w pracy ważniejsza jest umiejętność wybrania optymalnego rozwiązania, niż użycie kolejnego frameworka, który za miesiąc, rok się zmieni.


@Adammik: W tym wypadku optymalne jest takie rozwiązanie, które pokaże pracodawcy najwięcej Twoich plusów. Narzędzia potrzebne do wykonania zadania zależne są też m.in. od kontekstu a nie od samego zadania. A kontekst jest taki, że to jest rekrutacja na backend developera od pracodawcy, który na 100% używa u siebie jakiegoś frameworku