Wpis z mikrobloga

Pierwsze przykładowe zadanie rekrutacyjne dla junior/mid backend developera, technologia dowolna:
https://notehub.org/9pk10

Pluśnij jeśli chcesz żebym wrzucił tego więcej. Będę wdzięczny za wszelkie rady i uwagi. Będę starał się wrzucać zadania o różnym poziomie trudności. Jeśli zadanie jest zbyt proste spójrz w "dodatkowe punkty za".
Zachęcam do nadsyłania zadań rekrutacyjnych! Dzięki temu pomożesz zbudować większą bazę zadań :)

#programowanie #backend #webdev #programista15k #it
  • 94
jak to jest poziom mid to chyba pora zmienić zawód.


@Ribelo: od rozwiązania takiego zadanka się zaczyna rozmowa. Później można zapytać kandydata dlaczego tak a nie inaczej coś napisał, poprosić by dopisał jakiś nowy kawałek kodu, zobaczyć czy stosuje TDD, jak pisze kod i przede wszystkim czy rozumie co robi. ;)
Nie oszukujmy sie, bardziej ambitne firmy daja jednak zadania z troszke wyzszej ligi.


@matiit: na rekrutacji dostałem zadanie, które z pozoru było do napisania w 5minut, a w rzeczywistości spełnienie jednego szczególnego wymagania wymagało sporo gimnasytki, tym bardziej na kartce.
Wtedy pomyślałem, że to taki test, czyli zadanie którego nie rozwiąże junior ale senior już tak. Być może jest podpucha (nie liczą na rozwiązanie), aby zobaczyć czy kandydat robi zadania jedno
@Pshem: Musi to być realna liczba. Wykorzystaj do tego rozwiązania firm trzecich, poszukaj w googlach :)

@Adammik: Nie można powiedzieć, że nie masz racji. Ja też często wybieram prostsze, mniejsze frameworki do zadań rekrutacyjnych. Jeśli na rozmowie kandydat potrafi rzeczowo uzasadnić czemu wybrał taki, a nie inny to jak najbardziej jest to spoko, nawet zaplusuje doborem odpowiednich narzędzi do odpowiedniego problemu. Szukającym pierwszej pracy proponowałbym jednak frameworki.

@matiit: Tak,
@pstrg: Ile, z perspektywy czasu, zajmuje ogarnięcie tego tematu, jak zacząć, jeśli możesz naprowadzić? Programowanie liznąłem kiedyś trochę w czasie studiów, a teraz co najwyżej obcuję z PowerShellem. W pracy mamy projekt związany z Watsonem i API, widzę, jakie mam ewidentne braki w tym obszarze, aż głupio :|
@SanctiRegistry: Chciałbym pomóc, ale ciężko mi się wypowiadać na ten temat. Ja uczyłem się hobbystycznie, z dużymi przerwami. Czasem rzucałem programowanie na rok, później wracałem do niego na tydzień, dwa miesiące przerwy i znowu coś klepałem. Jak ktoś mnie pyta ile nauka zajmuje to nie potrafię odpowiedzieć. Jeśli chcesz się w czymś poduczyć po prostu musisz zacząć się uczyć :D Sprawdź Udemy, pewnie mają kursy o interesujących Cię technologiach. Ja często
@Noct: Brak limitu czasowego :) Rekruterowi zależało na jak najwyższej jakości kodu, bo zadanie było rzeczywiście dość proste. Zwracali głównie uwagę na dobre praktyki, czy kod jest SOLID, czysty i łatwo testowalny.