Wpis z mikrobloga

Pierwsze przykładowe zadanie rekrutacyjne dla junior/mid backend developera, technologia dowolna:
https://notehub.org/9pk10

Pluśnij jeśli chcesz żebym wrzucił tego więcej. Będę wdzięczny za wszelkie rady i uwagi. Będę starał się wrzucać zadania o różnym poziomie trudności. Jeśli zadanie jest zbyt proste spójrz w "dodatkowe punkty za".
Zachęcam do nadsyłania zadań rekrutacyjnych! Dzięki temu pomożesz zbudować większą bazę zadań :)

#programowanie #backend #webdev #programista15k #it
  • 94
@dog_meat: Masz rację, chyba będę stosował jednak terminologię w języku angielskim.
@Onifai: @Oseghe: @Lisek_Mirek: @dzek: Nie wiedziałem, że będzie takie zainteresowanie :) Kolejne wpisy będę wrzucał pod tagiem #rekrutacjepstrg wrzućcie do obserwowanych. Pewnie też mirkolistę dodam przy okazji przyszłego wpisu, który, mam nadzieję, ukaże się we wtorek.

@marcinsa12: We własnych zbiorach nie, ale jeden mirek już mi podesłał zadanie frontowe :) Jeśli będę takie zadania dostawał
Jeśli użyjesz frameworka to pokazujesz pracodawcy, że potrafisz się nim posługiwać, a to plus.


@pstrg: to byś prawdopodobnie mnie skreślił, bo mamy inne cele przy rozwiązaniu zadania.
Ja bym przed realizacją takiego zadania oszacował koszt wykorzystania frameworka (bo umiem, znam, lubię, bez niego nie mogę żyć) vs małe schludne rozwiązanie. Po co używać kombajnu w przydomowym małym ogródku?
Moim zdaniem w pracy ważniejsza jest umiejętność wybrania optymalnego rozwiązania, niż użycie kolejnego
@Adammik: po części masz racje, ale często software housy robią w jednym języku a w ogłoszeniu piszą jakie frameworki są mile widziane.

Więc zwłaszcza na stanowiska juniorskie warto użyć frameworka i pokazać że masz już jakieś podstawy, a nie będą musieli cie wdrażać od zera.
@pstrg: Wrzucaj ile możesz. Inicjatywa świetna. Jako hobbysta amator napisał bym to w 3 językach więc chyba nie jest ze mną tak źle ( ͡° ͜ʖ ͡°), jak to jest poziom mid to chyba pora zmienić zawód.
@Nicarim: w pracy być może używasz jednego, bo jesteś w jednym projekcie. Jednak jako freelancer lub b2b lub w firmie w której masz opcję uczestniczenia w kilku projektach masz prawdopodobieństwo zmiany (a nawet skakania) frameworka rośnie. Nie wspomnę hobbistycznie już dla samego siebie.