Wpis z mikrobloga

Wiecie jak wygląda miasto z mojej perspektywy gdzie całe życie żyłem na wsi?

Dla mnie miasto to smutny widok, bardzo szary, ludzie siedzą w betonowych klatkach jak kury na grzędzie, są hodowani by pracować, płacić i umierać

Wszędzie dookoła nich jest tysiące innej podobnej szarej masy, która chcę się wyróżnić od szaraków robiąc sobie tatuaże, kolorowe wlosy, kolczyki czy dziwny ubiór przez co wyglądają komicznie

Nigdy nie chciałbym zamieszkać w bloku na stałe
#przegryw #przemyslenia #wies #miasto #tatuaze #depresja
H.....s - Wiecie jak wygląda miasto z mojej perspektywy gdzie całe życie żyłem na wsi...

źródło: comment_dhRHHOWhW7kF0rhFA0bJHmbGj7q5esdr.jpg

Pobierz
  • 81
@Helsantonio_Montes: Ale masz smutne życie kolego. Ja również żyje na wsi i nienawidzę tego miejsca z całego serca. Bieda, brak perspektyw, dwa sklepy, stacja paliw i kościół, parę tych samych twarzy każdego dnia. A w mieście! W mieście jest praca, perspektywy, setki mijanych ludzi dziennie, usługi, sklepy, atrakcje, życie. Na razie jestem niepełnoletni, ale gdy będę wyjadę do miasta. Mieszkanie w mieście nie równa się mieszkanie w bloku, mieszkanie w mieście
@zjadlbym_kebaba to współczuję Ci, ale wieś wsi nierówna ja mieszkałem we wsi co gmina liczyła prawie 9 tys mieszkańców i chętnie wrócę tam za jakiś czas mieszkać, jak tylko dorobię się tu gdzie aktualnie jestem. Na wsi żyje się trochę wolniej, większość rzeczy jest tańsza, jak znasz jakies osoby to możesz i mieć mieso, warzywa świeże, można pobiegać po lesie, iść na spacer, nad jezioro. Wieczorem wypić piwko w altanie i zapalić
@Helsantonio_Montes: #!$%@?. Jak masz pecha jak ja to trafisz na wieś gdzie kundle wyja codziennie przez kilka godzin, a właściciel jest #!$%@? głuchy że mu to nie przeszkadza. W mieście też albo trafisz na spoko sąsiadów albo smutnych zwyroli w bloku.
@ZmutowanaFrytkownica @Zazdroscisz @cerbi96 @ZupaPierwotna

A dorośli na pewno nie potrzebują dostępu do siłowni, basenu, kina, baru, sklepu z dużym wyborem towaru. W końcu ci którzy mają to wszystko są hodowani w klatkach.


@MinnieMouse0 @camaro98 Tylko, że na wsi większość osob, ktore chcą ćwiczyć maja swoją siłownie w piwnicy/garażu, do reszty rzeczy też mają dostęp, co to jest podjechać tam autem XD

Na wsi mamy już od dawna światłowody tani i szybki internet,
@Helsantonio_Montes Ale czemu mnie wołasz? Ja rozumiem, że komuś może być lepiej na wsi i absolutnie nie zamierzam wdawać się w dyskusję na temat wyższości jednego czy drugiego (i nic w tym temacie nie napisałam). Jedynie zapytałam czemu op utożsamia miasto z betonowymi klatkami i szarą masą.
Uważam, że i życie na wsi, i w mieście, jest do dupy, jeśli jest wegetacją. A to raczej nie wiąże się z miejscem, tylko z
@Helsantonio_Montes: prawie równy rok temu przeprowadziłem się (a właściwie to rodzice) z małego miasta na typową #!$%@?ą wieś gdzie jest max 500 mieszkańców (raczej mniej). Odrazu mowię że wieś to najgorsze co może być, rzeczy które w mieście robi się od ręki tutaj zawsze wymagają dodatkowego nakładu wysiłku. Jeszcze tylko rok studiów i zwiewam jak najdalej stamtąd. Żeby nie było że nie ma zalet to fajnie mieć garaż z kanałem itp
@rurarz: O stary idealnie opisane, ja mam wrazenie, ze ci co tutaj pisza jak to fajnie sie mieszka na wsi to jakies banany mieszkajace w podwarszawskich sypialniach typu Konstancin. Do tego bym jeszcze dodał to, że o ile wiek dzieciecy i nastoletni moim kuzynom z miasta uplynal na chodzeniu do szkoly i spedzaniu czasu z rowiesnikami to mi na wsi minal glownie na pracy w polu i przy zwierzętach. A i
@camaro98 Dla mnie to na + ale ja lubię majsterkować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiesz ile hajsu można zaoszczędzić? Ja bym musiał tyle hajsu dać mechnikowi za wymianę wielowahacza i prawdopodobnie by #!$%@?ł, oni takie fuszerki robią i nawet słowem Ci nie powiedzą i ceny naprawy rosną by usunąć fuszerki

A tak to jeden dzień i gotowe, wszystko dobrze zrobione, kasa zaoszczędzona i przy okazji wiem co jest
@Helsantonio_Montes: Masz rację, we wsi jest wszystko tylko jeżeli przywieziesz to z miasta.

Nie wiem na co bym musiał upaść aby przeprowadzić się na przeciętną wieś:

- smród jak pola nawożą gównem (albo posypują cukrem hehe #pdk)
- marazm
- nuda
- w większości prości ludzie którzy dotrwali do czwartej klasy z którymi masz kontakt 24/7
- wszędzie #!$%@? seby a po zbiorach jeszcze więcej
- jeden sklep z cenami
- nie pójdziesz do kina, pubu, teatru, na gofra, albo posiedzieć na moście popatrzeć na pociągi


@pomidorowymichal1: nie wiem czy wiesz ale wsie są też pod miastami i często szybciej dojedziesz ze wsi do centrum miasta niz przejedziesz z jednego końca miasta na drugi mimo ze bliżej kilometrowo xD