Wpis z mikrobloga

#medycznewyludzenia
Mam już więcej danych w moim ZIPie i mam kolejny wpis z zeszłego roku, gdzie świadczenia nie pobierałem.
Czyli idzie drugie zgłoszenie tym razem do wielkopolskiego biura NFZ.

O moim przypadku napisał @MoneyPL dziękuję!
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zintegrowany-informator-pacjenta,110,0,2412910.html

Jak znajdziecie coś w ZIPie to wstawiajcie pod tag: #medycznewyludzenia to zmotywuje innych do działania!
Im więcej osób włączonych w akcję tym lepiej, tym charakteryzuje się społeczeństwo obywatelskie.

Tym bardziej, iż widać, że ani poprzedniemu układowi politycznemu ani obecnemu nie zależy na uszczelnieniu systemu.
Przecież skala nadużyć może być większa niż w przypadku jakiegoś Amber Gold...

Więc obojętnie czy jesteś #neuropa czy #4konserwy przejrzyj ZIP i sprawdź czy ktoś nie wykorzystał Twoich danych do wyłudzenia kasy z NFZ.

#lekarz #nfz #sluzbazdrowia #zdrowie
Pobierz
źródło: comment_3czYYEtGmGaRrMoMEQ9MAXiEcoKdWC0N.jpg
  • 157
Ale to jeszcze nie koniec... bywa tak, ze idziesz na konsultacje prywatnie, placisz gruba kase, a sie potem okazuje, ze jeszcze i tak NFZ za Ciebie paredziesiat zlotych zaplacil....


@golden87: Mógłbyś coś więcej na ten temat napisać? Jak to jest technicznie możliwe?
@Eskator: Mój znajomy miał wylistowane 3 wizyty w przychodni oddalonej o 450km od miejscowości, w której mieszka i po zgłoszeniu tego faktu dostał odpowiedź, że powodem była pomyłka w numerze PESEL* podczas rejestracji pacjenta.

I teraz zaczyna się zabawa...
https://kalkulatory.gofin.pl/Sprawdzanie-pesel-weryfikacja-pesel,12.html
Zrób w swoim numerze PESEL błąd tak żeby utworzyć jakiś inny, ale prawidłowy numer ;)
Okazuje się, że to nie jest takie proste i potrzeba do tego bardzo dużego zbiegu okoliczności.
@bulbulators: Niby jest ta suma kontrolna. Ale czasem przy pomyłce tak jakoś wyjdzie że jest to prawidłowy PESEL (a raczej suma kontrolna pasuje) Tylko u mnie jak system mi wyrzuca że osoba z tym PESELem to nie Jan Kowalski tylko Zbyszek Nowak to wiadomo, że trzeba upewnić się że dobrze PESEL wpisany.
@xavier11 no jak, oprócz tego że zapłacisz za prywatna wizytę, której nie odnotowuje się w żadnym systemie to dodatkowo specjalista dopisze sobie wizytę na NFZ (Jeśli ma wolne punkty z kontraktu, jak nie to i tak nie zapłaci NFZ). Generalnie lekarzy interesuje to żeby limit punktowy z kontraktu był wykonany, są wiadomo bardziej i mniej skrupulatni... ( ͡º ͜ʖ͡º)
"Podany operator nie istnieje w systemie, nie posiada uprawnień do wybranej opcji
lub nie wyraził zgody na logowanie się wybraną metodą.
Jeżeli już posiadasz konto w ZIP, a chcesz logować się za pomocą Profilu Zaufanego, zaloguj się loginem i hasłem do systemu ZIP, w ustawieniach systemu w sekcji "Zgody" pozycja Zgoda na uwierzytelnianie z wykorzystaniem Profilu Zaufanego,
zmień opcję na "TAK"." Ktoś ma odpowiedź jak to rozwiązać? Dopiero co założyłem profil zaufany
Zrób w swoim numerze PESEL błąd tak żeby utworzyć jakiś inny, ale prawidłowy numer ;)

Okazuje się, że to nie jest takie proste i potrzeba do tego bardzo dużego zbiegu okoliczności.


@bulbulators: Dużego? Suma kontrolna to jedna cyfra. Czyli przestawiając jedną cyfrę na pierwszych dziesięciu pozycjach masz 10% szansy, że kontrolna na jedenastej się zgodzi. Jeżeli wklepujesz setki PESELi dziennie to 10% jest sporą szansą.