Wpis z mikrobloga

#medycznewyludzenia
Mam już więcej danych w moim ZIPie i mam kolejny wpis z zeszłego roku, gdzie świadczenia nie pobierałem.
Czyli idzie drugie zgłoszenie tym razem do wielkopolskiego biura NFZ.

O moim przypadku napisał @MoneyPL dziękuję!
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zintegrowany-informator-pacjenta,110,0,2412910.html

Jak znajdziecie coś w ZIPie to wstawiajcie pod tag: #medycznewyludzenia to zmotywuje innych do działania!
Im więcej osób włączonych w akcję tym lepiej, tym charakteryzuje się społeczeństwo obywatelskie.

Tym bardziej, iż widać, że ani poprzedniemu układowi politycznemu ani obecnemu nie zależy na uszczelnieniu systemu.
Przecież skala nadużyć może być większa niż w przypadku jakiegoś Amber Gold...

Więc obojętnie czy jesteś #neuropa czy #4konserwy przejrzyj ZIP i sprawdź czy ktoś nie wykorzystał Twoich danych do wyłudzenia kasy z NFZ.

#lekarz #nfz #sluzbazdrowia #zdrowie
Pobierz
źródło: comment_3czYYEtGmGaRrMoMEQ9MAXiEcoKdWC0N.jpg
  • 157
@Eskator: w zakladce "Deklaracje POZ" widzę, że 12.43 pln / miesięcznie przychodnia bierze za to, że jestem zapisana do lekarza, 1,94 pln za położną, 3,13 pln za pielęgniarkę. Być może te wizyty oznaczone "ryczałt" nie są dodatkowo płatne i niezależnie od tego, czy będzie ich w miesiącu 0 czy 15, to przychodnia dostanie tylko te kilkanaście złotych. Wtedy nie opłacałoby im się umyślnie wpisywać wizyty, która nie miała miejsca, bo i
@Eskator: Ja nie mam w ZIPie kwiatków, ale ojciec miał podobno i chirurga wycięcie znamiona z histopatologia czy coś, zgłosił, dostał pismo, czy podtrzymuje. Po tygodniu telefon od chirurga "Pan należy do tych trudnych pacjentów? " Chamstwo w czystej postaci - taki to lekarzyna. Kolejny przypadek u żony po porodzie okazało się, że odwiedzała nas położna 8 razy, a była raz, może 5minut. Po zgłoszeniu kolejne 2 listy z NFZ i
@Eskator: a ja się próbuje zalogować przez profil zaufania w millennium banku, millennium najpierw pokazuje, że logowanie do profilu, potem wyświetla ponownie logowanie już bez informacji, że chodzi o profil. I weź tu coś człowieku sprawdź....
wiadomo, każde nieprawidłowo sprawozdane świadczenie jest czymś złym, ale w pewnych kwestiach może to być bardzo dotkliwe. Dotyczy to np. protez zębowych na NFZ, które przysługują (co do zasady) co 5 lat. Ktoś takie coś błędnie wykaże, starszy człowiek sobie chce zrobić protezę a tu klops, bo w ostatnich 5 latach ma ją wykazaną w historii (choć w życiu fizycznie jej nie miał) No i do wyjaśnienia sprawy nie może sobie jej
@WydajnaJednostkaIndywidualna: też robiłem przez ING i też myślałem że coś się musi rozpropagować bo mi wyskakiwał jakiś błąd że konto nie jest założone. Otóż potem się okazało że to źle robiłem. Po założeniu profilu w ING chciałem się od razu ZALOGOWAĆ w NFZ przez profil zaufany. I wtedy wyskakiwały mi potwierdzenia, SMSy itd. a na końcu był błąd. Otóż najpierw trzeba wejść na ZIP i założyć konto. Podczas zakładania konta potwierdza
@maur: popatrz na moją wypowiedź wyżej, pewnie tak samo najpierw musisz założyć konto, potwierdzić je profilem zaufanym i włączyć możliwość logowania przez profil zaufania.

Ludzie są przyzwyczajeni że to powinno działać jak logowanie przez Facebook albo przez Google. A tu klops, trzeba najpierw ręcznie założyć konto.
@Mithrindil: próbowałem załozyć - klikam by podpisać profilem zaufanym, zalogowało mnie raz, potem przekierowanie i logowanie drugie, po którym normalnie strona banku mi się otworzyła jakbym się logował na swoje konto.
Tym bardziej, iż widać, że ani poprzedniemu układowi politycznemu ani obecnemu nie zależy na uszczelnieniu systemu.


@Eskator: to akurat trochę głupie zdanie. W końcu dostajemy narzędzia do sprawdzania tego. Zanim też system powstał tego typu przekręty tez były wylapywane. Jakiś czas temu dostałem list z zapytaniem czy w dane dni byłem u lekarza, bo tnie w #!$%@? i NFZ nie jestem pewien czy skorzystałem z tego za co zapłacili.