Wpis z mikrobloga

@pierwszapomoc: Na jakie rady? Posiedzenie rady pedagogicznej jeśli Ci o to chodzi mamy raz na 2 miesiące w podstawówce i na koniec semestru w liceum. Okienko mam jedno w tygodniu, kartkówki sprawdzam zawsze po oddaniu kiedy grupa wykonuje kolejne zadanie. Mimo wszystko kartkówki robię rzadko, preferuję pytać co lekcję. Język angielski.
wiec podstawa jest jak najbardziej sluszna bo dodatki z tego co kojarze nie doliczaja sie do opłacanych skladek emerytalnych


@MangoZjem: co ty pierdzielisz. Od każdego dodatku odprowadzane są składki ZUS. Te stawki podawane przez nauczycieli to zwykła manipulacja.

Zgodzę się, że młodzi wiele nie zarabiają, ale dlaczego nauczyciele nie walczą o podwyżki właśnie dla tych najmłodszych? Dlaczego nie walczą o mniejsze różnice miedzy podstawą stażowego a dyplomowanego? Przecież jest jeszcze dodatek
@testinkow: powiem Ci, że miałem do czynienia z nauczycielką WFu w sposób bardziej osobisty i jest coś w fragmencie o bufonadzie. Ciężki przypadek, bardzo ciężki. Dodajmy do tego, że pani pedagog ma bardzo #!$%@? charakter wiejskiej królewny, dodaj zadufanie, bufonadę i protekcjonalny ton belfra, traktujący wszystkich na poziomie uczniaka xD
@savagetommy: fun fact. Pare miesięcy temu mój klient szukał osób z znajomością języków (proste klepanie do excela ale trzeba znać niemiecki lub francuski). Wysłałem mojego stażystę (który zarabia więcej niż taki nauczyciel) i poszedł do 2 szkół publicznych. Zapukał do pokoju nauczycielskiego pogadał z profesorami i dzięki temu zarabiają teraz ~7k.
Trzeba serio robić to z powołania i żywic się energia kosmosu żeby być nauczycielem w tym kraju
@savagetommy ale cepy wymyślają, nauczyciele mają #!$%@?, masa roboty, miesiąc (albo i nie cały) przymusowego urlopu ( w ciągu roku urlopu przeważnie nie da rady wziąć). Dla idiotów co mówią że 2 miesiące wakacji to chyba nigdy w szkole w wakacje nie byli. Świetlica działa cały rok, sekretariat też. Nauczyciele pierwsze i ostatnie 2-3 tyg wakacji spędzają w szkole. Pensja to dno, moja Mama po 30 latach pracy, jako kierownik świetlicy że
Co do reszty zgoda ale to:

poza tym jak komuś źle to praca u prywaciarzy czeka

Tu nie chodzi o to zeby im bylo dobrze tylko twoim dzieciom. Warunki mają byc na tyle atrakcyjne zeby przyciągac zdolnych nauczycieli a nie "jak nie pasuje to nikt ci nie karze". Kurla podejscie jak w pisie "a niech jadą".
@apkwiatosz:
@eoeoeo: Akurat z tych wszystkich rzeczy wymienianych przez nauczycieli jak stres, rutyna, uciążliwość itd to odpowiedzialności nie można zawodowi nauczyciela odmówić. Jak by na to nie patrzeć dziecko spędza w szkole więcej czasu niż w domu i niejednokrotnie postawa nauczyciela może komuś spieprzyć życie jak i kogoś zmotywować. A rady, których udziela nauczyciel, nawet te od niechcenia i przy okazji, mogą się stać czyimś wsparcie na naprawdę długi czas. Zupełnie nie
Zarobki nauczycieli w Polsce. Wasze dzieci nauczane są przez bandę frustratów ( ͡º ͜ʖ͡º)


@savagetommy: Byłem 2 tygodnie temu w Kirgistanie. Przeciętna nauczycielka (nie jakaś nowa po studiach) zarabia 8000 som. 100 euro w kantorze ma wartość 7900 som. Także tego....
@masakraman: oczywiście, WPŁYW nauczycieli na dzieci jest ogromny, ale nie ponoszą oni ŻADNEJ odpowiedzialności za swoje działania. Czy ktoś przykłada się do prowadzenia lekcji, czy gnoi dzieciaki, odpowiedzialności za to NIE PONOSI. Chyba że stanie się coś ekstremalnego w stylu śmietnika na głowie, czy innych rękoczynów. Nie słyszałam jeszcze o przypadku, żeby nauczyciel, który gównianie uczy, nie przygotowuje się do zajęć, całą lekcję każe rozwiązywać zadania z książki, wygłasza swoje poglądy
@savagetommy: przeliczając ilość zł za każdą przepracowaną 1h pracy to masz całkiem niezłą stawkę. W wolnej chwili możesz dawac korki lub wziąć jakąś robote na pół etatu, a w wakacje 1 miesiąc na saksy i 1 miesiąc urlopu dla siebie. Wg mnie wcale nie jest źle jeśli nie żyjesz w Wawie lub w Krk. Nawet rzekłbym że zajebisty układ
@eoeoeo: Ok, o innego rodzaju odpowiedzialności mówimy. Nie do końca masz rację co do wyrażania poglądów, ponieważ za to nauczyciel może być pociągnięty do odpowiedzialności. Ale tak, jak już się ustatkujesz w szkole, to żeby Cię wywalili to chyba musiałbyś po pijaku potrącić na pasach ciężarną uczennicę #pdk