Wpis z mikrobloga

Hej mirki,
od @mat888, dowiedziałem się właśnie, że

@KiedysMialemBordo: nie zostaniesz dobrym programistą ani w sumie nikim bez znajomości w branży-powie ci to każdy rekruter do spraw zawodowych.


No to teraz pytanie do wykopowych programistów - Ilu z Was musiało skorzystać ze znajomości żeby nabrać doświadczenia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #programista15k #it #informatyka #praca #pracait heheszki
  • 21
@KiedysMialemBordo: w sumie ostatnia prace dostalem po znajomosci - dyrektor, z ktorym pracowalem kilkanascie lat temu potrzebowal w nowej firmie programistow i znalazl do mnie kontakt... Ale do pierwszej pracy po prostu poszedlem, zdalem egzamin, przeszedlem rozmowe i dostalem prace...
w sumie ostatnia prace dostalem po znajomosci - dyrektor, z ktorym pracowalem kilkanascie lat temu potrzebowal w nowej firmie programistow i znalazl do mnie kontakt...


@Kaczus2B: jasne, że coś takiego może się zdarzyć ale osobiście nie znam żadnego programisty, który bez znajomości miałby problem ze znalezieniem pracy włącznie z tą pierwszą gdy jeszcze nie ma się doświadczenia. Jak się jednak okazuje są ludzie tacy jak @mat888, którzy twierdzą, że to
Ilu z Was musiało skorzystać ze znajomości żeby nabrać doświadczenia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@KiedysMialemBordo:
Kolega wyslal mi ogloszenie do mojej pierwszej pracy - gdyby nie on to bym nie aplikowal, a tak przyjeli nawet nas obu.

Robilem rozmowe bylemu szefowi kolegi z pokoju. Rozmowa byla tylko formalnoscia, decyzje podjalem i tak po rozmowie wlasnie z jego podwladnym.

Kolega z sasiedniego zespolu odrzucil mojego kolege z pierwszej