Wpis z mikrobloga

Mirki i Węgierki,

jak bumerang w moich wpisach wraca prośba o pomoc psychiatryczną w Lublinie. Cały czas szukam jakiegoś wsparcia, może trochę po omacku, może trochę niekonsekwentnie, ale nie poddaję się. Wiem, że tabletki nie rozwiążą całkowicie moich problemów, ale mogą choć trochę złagodzić objawy. Miewam wahania nastrojów i lęk, który w sytuacjach społecznych, stanie w kolejce sklepowej to dla mojego organizmu katorga, nasila się prawie do paniki. Stosowałem różne leki, byłem nawet na terapii w dziennym oddziale (co sobie chwalę), ale wciąż wisi nade mną ciemna chmura. Ad rem! Czy ktoś z was zna dobrego psychiatrę (a najlepiej psychiatro-terapeutę), który potrafi trochę czasu poświęcić, a nie 15 minut - recepta, proszę przyjść za 3 miesiące.

#depresja #kiciochpyta #psychologia #psychiatria #psychiatra #psychoterapia #lublin
  • 35
@Michupichu: Ale tak właśnie ma wyglądać wizyta u psychiatry- mówisz jak czujesz się po tabletkach i dostajesz recepcje. Psychoterapia to już coś innego. Poza tym do psychiatry będziesz chodził co około 3 tygodnie, a nie 3 miesiące bo ja usłyszałem że mają ograniczenie ilości leków na recepcie.

Psychiatra to wróżbita ze szczególną umiejętnością, może wypisywać recepty. Leków na depresje/lęki jest skończona ilość (substancji aktywnych) i tak naprawdę psychiatra dobiera je mniej
@pijany_powietrzem: Dla mnie wizyta u lekarza powinna być poprzedzona głębokim wywiadem i poinformowaniem pacjenta, a nie szybko, szybko i realizacją recepty. Uważam, że psychiatria jest dziedziną medycyny opierającą się na naukowych podstawach, a nie wróżbach.
@Michupichu: Ok, podstawy naukowe na pewno, ale skoro rzadko czytam że ktoś dostał skierowanie na chociażby głupie badanie w kierunku niedoczynności tarczycy które może być powiązane z objawami około depresyjnymi to co się ma dziać na takiej wizycie? Nie doszukałem się przykładu na jakiekolwiek badanie diagnostyczne które zleca psychiatra przed wypisaniem proszków, a sądzę że w 2019 mogłoby istnieć jedno lub dwa badania tego typu.

Psychiatra dobiera tabletki aż do momentu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nicnieporadzisz: Dzięki! Chciałem do Ciebie napisać wczoraj, bo czułem się dość kiepsko i zapisałem się na czwartek. Mam takie same odczucia jak Ty, kobieta jest miła i serdeczna, co w takich chorobach też jest ważne, ale też nie obiecuje złotego proszka. @drWind Mam dość różne doświadczenia z psychiatrami, a ta pani wypada na mocny plus. Ona sama chyba nie prowadzi terapii, kieruje do innych osób. Ja korzystam z terapii w Abramowicach
@drWind: Przychodzisz na 8:30 (od poniedziałku do piątku) są 3 sesje grupowe dziennie, każda po 45 minut, między nimi jest 15 minut przerwy (na jednej sesji w tygodniu jest psychorysunek, a na innej psychogimnastyka - odgrywanie jakichś scenek). Dodatkowo jest jedna sesja terapii indywidualnej w tygodniu. Są jeszcze: wizyta lekarska, spotkanie społeczności (wybiera się wtedy starostów grupy i rozmawia o sprawach bieżących z personelem), 2. relacje z psychoterapii indywidualnej (pacjenci tylko
@Michupichu: Dzięki, ostatnio psychiatra coś podobnego mi zaproponował, tylko nie potrafił powiedzieć, jak to wygląda. Na razie sama terapia mi wystarczy, szczególnie że i tak nie mam jak uczęszczać tam codziennie.
@nicnieporadzisz: @Michupichu: Pozwolę sobie zawołać Was ( ͡° ͜ʖ ͡°). Miałem dziś wizytę u pani Morawskiej-Pyter i przyznam, że to całkiem spoko babka. W gabinecie spędziłem 40 minut, w ogóle nie czułem się poganiany, szczegółowo dopytywała, sam wywiad też wydawał się naturalny, a nie tylko pytanie-odpowiedź, więc ogólnie na plus. Zmieniła mi escitalopram na duloksetynę i zobaczymy, co z tego wyjdzie. Dzięki za opinie i polecenie