Wpis z mikrobloga

W związku ze ściekiem który wylał się wczoraj pod wpisem i niebywałym poziomem absurdu niektórych komentarzy postanowiłem :
Wpłacę 500 zł na dowolnie konto wskazane przez osobę która jako pierwsza w komentarzu zaprezentuje formalny algebraiczny dowód na nieprawdziwość równania 6 x 3 = 6 + 6 + 6 w dziedzinie liczb całkowitych Z (zgodnych z definicją podaną tutaj.
Szczególnie do udziału zachęcam wszystkich tych, którzy w komentarzach dowodzących nieprawdziwości powyższego odsyłali innych do podstawówki. Macie szansę się wykazać.
#matematyka #szkola #nauczyciele #gruparatowaniapoziomu
  • 357
@kielus Przeczytałem polecenie i napisałem odpowiedź. W poleceniu nie zauważyłem żeby chodziło o pierścień liczb całkowitych, a jedynie o zbiór Z który można wykorzystać przy budowaniu innych struktur algebraicznych. Ale rozumiem jeżeli nie uznasz mojej odpowiedzi ( ͡º ͜ʖ͡º)
W pierścieniu liczb całkowitych nie znajdziemy dowodu na nieprawdziwość w.w. równania
@kielus: Dokładnie, tak samo jak 6x3 != 6+6+6 jest zdaniem fałszywym, co nie oznacza, że jest poprawnym rozwiązaniem zadania Twojego syna. Twoja prośba o dowód nic nie wprowadza do kwestii poprawności.

Czemu w zadaniu miało być mnożna? Nie było też słowa "czynnik", co nie oznacza, że przy mnożeniu ich nie ma. Mnożna i mnożnik są elementami mnożenia i zapis 6x3 oznacza sześć zbiorów po 3 elementy, natomiast zapis 6+6+6 oznacza 3
@dontonek: Logika panie, logika !
Z1 : 6x3 != 6+6+6 - fałsz
Z2 : ~ Z1 - prawda
Z3: a x b to a-krotność b
Z4: a x b = b x a
Z5: a x b to b-krotność a
Z3 i Z4 => Z5

Problem : mnożenie jako dodawanie jednakowych składników dla 6 x 3
Rozwiązanie :
Z2 i Z5 => 6 x 3 = 6 + 6 + 6
@kielus W takim razie, tak jak napisałem, dowód taki nie istnieje (ale za to istnieje dowód że 6×3=6+6+6), i przyznaję Ci rację. Wszystko wynika z definicji. Cała reszta #!$%@? głupoty, a twój syn jest super i ma już w sobie tego matematycznego lenia (jako że szybciej jest napisac trzy 6-ki niz sześć trójek) który jest super. Możesz kręcić imbę z dyrekcją, jeżeli Ci zależy.