Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 793
Wynik mojej ankiety sprzed 8 miesięcy. Najlepsze jest to, że typowy wykopek to kolo, który mega szanuje badania naukowe, opinie ekspertów itd. Pod warunkiem jednak, że chodzi o nauki ścisłe, tymczasem w kwestii pedagogiki liczy się dla niego bardziej ten słynny chłopski rozum XD Gdyby jednak poszukać pozytywnych opinii o biciu dzieci wśród artykułów naukowych, to nic sensownego się nie znajdzie, żaden poważny pegagog, psycholog, tego nie popiera. Setki artykułów, prac profesorów, ale wykopek i tak wie lepiej. Nie dociera do niego, że znaczna część kryminalistów, to osoby bite w dzieciństwie nauczone, że przemoc jest sposobem załatwiania spraw i "normalnej" komunikacji. Powiecie, że klapsy to nie bicie? Każde bicie to bicie! Kiedy klaps ręką już nie działa w ruch idzie przecież pas, kabel i inna broń.

Ps. Wynik ankiety jak na wykop jest i tak budujący.

Link do rzeczonego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/43570455/czy-uwazasz-dawanie-klapsow-za-dobra-metode-wychow/

#oswiadczenie #dzieci #rodzina #polska #rodzice #wychowanie #pedagogika #psychologia #patologiazewsi #patologiazmiasta
pogop - Wynik mojej ankiety sprzed 8 miesięcy. Najlepsze jest to, że typowy wykopek t...

źródło: comment_1590301525e5xfUxVz3UGPmAveiJI12L.jpg

Pobierz
  • 259
@XXUnthinkableXX: na świecie, w wiekszosci europejskich 12, ale wszyscy i tak zjeżdżają w rzeczywistości do wielkiej brytanii jeśli nie zdążą do 12 (na 24), a ameryka jest liczniejsza i tu tez tak samo jak w wielkiej brytanii, a o ile pamietam to w niektorych stanach nawet do konca ciazy.

No wlasnie jest to dyskusja o przemocy, zwracam uwage zeby nie byc hipokrytą i nie widzieć w czarnych barwach czegoś co wcale
@XXUnthinkableXX: Oglądałam filmy z aborcji na saddisticu. Widzisz, znowu to samo. Znasz jeden przypadek i myślisz że jest na całym świecie wyłącznie tak jak poznałeś. To był tylko przykład takiej, w której przemoc występuje. Skoro już operujemy skrajnościami, to też mogę.
@portugalka: Jeśli do różowej będzie mówił przez 6 godzin "proszę cię, nie drzyj się, nie rzucaj zabawkami, nie biegaj tyle, usiądź i pobaw się bez niszczenia zabawek"..., tfu "nie rzucaj talerzami, usiądź" i tak w kółko, to... różowa raczej posłucha.
@ocotutajchodzi: o ile masz całkowitą rację że zastępowanie klapsów przemocą psychiczną jest bardzo złe to robisz strawmana bo bierzesz skrajnie łagodny przypadek - Twoj. W tych badaniach wychodzi na to że rodzice używający klapsów leja dzieci raz na tydzień a nie raz na 20 lat jak Twoi. I nie jak mają 9 lat a od okresu jak jeszcze nie potrafią mówić.

I nie wiem czy tak jest i w Twoim przypadku
@zenekklocek: Wybacz ale ten przykład który podałeś na prawdę jest z dupy. Sam nawet zdałes sobie z tego sprawę, bo w momencie gdy dochodzi do ataku przez nastolatka na starszą schorowaną osobę to już jest sprawa około-kryminalna i na tym etapie albo zastanawiałabym się czy czegoś nie zepsułam potwornie w procesie wychowawczym albo czy było pod wpływem jakiś substancji które zahamowały moralne pobudki. Nawet w tej sytuacji wolałabym poznać co kierowało
@XXUnthinkableXX: Ja wcale nie kwestionuję badań z przemocą i nie chlopskorozumuję, bicie dzieci jest złe, bicie bez powodu, ale okazjonalny klaps za nieposłuszeństwo dziecka to nie jest bicie. Dziecko wie, czego ma nie robić, żeby nie dostać klapsa i jeśli rozumie, że samo sobie winne, to nie bedzie miało traumy.
Przemoc fizyczna jest w Polsce ogromnym problemem, bo dla ludzi dziecko to taki nie do końca człowiek i nie trzeba respektować wszystkich praw dla niego


@portugalka: Równie dobrze można napisać "alkoholizm w Polsce jest ogromnym problemem" i wysnuć wniosek, że najlepiej byłoby wprowadzić nakaz abstynencji, bo żadne badania nie pokazują pozytywnego wpływu alkoholu na społeczeństwo. Dlatego OP #!$%@? głupoty.
@XXUnthinkableXX: Dla mnie się różni. Liść w twarz mnie upokarzał, a klaps w tyłek powodował zwykłego focha i rachunek sumienia. Przed klapsem nie trzeba się bronić, to jednorazowe skarcenie. Lepszy klaps niż zamknięcie w pokoju na 5 godzin i zabranie zabawek.
@XXUnthinkableXX: Wiem, że wcale tak nie ma, z własnych doświadczeń i osób w rodzinie, choć wyobrażam sobie że tam gdzie od początku biją przy byle powodzie, najpierw pasem, a potem coraz mocniej czym się da, może się tak zdarzać.

Klaps wiedziałam że będzie jeśli się nie uspokoję, wiedziałam że rodzice potraktują to jako karę, a liść pojawił się w dyskusji na argumenty z kimś innym.
@XXUnthinkableXX: Masz racje, klaps to naruszenie nietykalności cielesnej.
Ale mówiąc prawdę, gdybym miała dziecko, które za x razem, (po tylko moich spokojnych tłumaczeniach, rozmowach) wybiegło na ulice, wyrywając się na spacerze i wpadło pod samochód to bym sobie nie wybaczyła tego, że nie dałam tego klapsa, bo może wtedy by do tego nie doszło.

To chyba tak zwane mniejsze zło...