Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 793
Wynik mojej ankiety sprzed 8 miesięcy. Najlepsze jest to, że typowy wykopek to kolo, który mega szanuje badania naukowe, opinie ekspertów itd. Pod warunkiem jednak, że chodzi o nauki ścisłe, tymczasem w kwestii pedagogiki liczy się dla niego bardziej ten słynny chłopski rozum XD Gdyby jednak poszukać pozytywnych opinii o biciu dzieci wśród artykułów naukowych, to nic sensownego się nie znajdzie, żaden poważny pegagog, psycholog, tego nie popiera. Setki artykułów, prac profesorów, ale wykopek i tak wie lepiej. Nie dociera do niego, że znaczna część kryminalistów, to osoby bite w dzieciństwie nauczone, że przemoc jest sposobem załatwiania spraw i "normalnej" komunikacji. Powiecie, że klapsy to nie bicie? Każde bicie to bicie! Kiedy klaps ręką już nie działa w ruch idzie przecież pas, kabel i inna broń.

Ps. Wynik ankiety jak na wykop jest i tak budujący.

Link do rzeczonego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/43570455/czy-uwazasz-dawanie-klapsow-za-dobra-metode-wychow/

#oswiadczenie #dzieci #rodzina #polska #rodzice #wychowanie #pedagogika #psychologia #patologiazewsi #patologiazmiasta
pogop - Wynik mojej ankiety sprzed 8 miesięcy. Najlepsze jest to, że typowy wykopek t...

źródło: comment_1590301525e5xfUxVz3UGPmAveiJI12L.jpg

Pobierz
  • 259
@ocotutajchodzi op ma rację, #!$%@? i daje argument.
Nie każda osoba pijaca alko się uzależnia, co nie znaczy że picie alkoholu jest zdrowe i nie niesie ze sobą ryzyka. I tu jest podobnie. W ogólnym rozrachunku szkodzi.
Dziecko nie powinno czuć leku do osoby która ma jej zagwarantować poczucie bezpieczeństwa. Jeżeli zaczyna go czuć to już słabo.
Ty się spotkałeś jednorazowo i chwała za to. Zarządzeniem losu załapałeś. Ale nie dotyczy to
Wszystkim popierającym jakąkolwiek przemoc wobec dzieci, również klapsa, polecam książkę Self reg, pozwala zrozumieć dlaczego takie zachowanie rodziców nie ma kompletnie żadnego sensu, dlaczego jest groźne dla dziecka, i z jakiego powodu jest identyczne z tym, jak ktoś wszedłby do twojego domu teraz i strzelił cie w psyk, bo się zdenerwowałeś komentarzem, który czytasz na wykopie.
@Corkamalarza: aborcji mi tłumaczyć nie musisz, bo też jestem za legalną, ale nie jestem hipokrytką. Jeśli się upieramy na stricte naruszeniu cielesnym, jest to akt fizyczny. Klaps nie zostawia śladów fizycznych, oderwanie płodowi rąk, nóg, głowy zostawia.

Nie wszystkie dzieci źle wychodzą na klapsach. Widać tu dużo przesadzania, za klapsy bierzecie bicie, regularne bicie, a klaps się zdarza max parę razy w życiu dziecka i dziecko jeśli wie za co oberwało,
@oluchna: Twoim zdaniem, można dać klapsa dziecku że spokojem i powiedzieć "dostałeś klapsa bo już ci tyle razy mówiłam, że możesz wpaść pod samochód wyrywając się jak idziemy za rękę i nie pozwolę żebyś tak robił" nie wyżywać się, i nie od razu. Ale co jak tłumaczysz to codziennie?
Dla mnie nadal boląca dupa jest mniejszym uszczerbkiem na zdrowiu niż gdyby dziecko padło ofiarą ryzyka jakie podejmuje.

@CudMalina: U znajomych/kolegów/rodziny
@zenekklocek w tej kwestii przekraczania granic, to jeśli dziecko ich nie przekracza tylko że strachu, że dostanie w dupę, to prędzej czy później i tak będzie je testować, bo motywacja zewnętrzna jest z natury słabsza od wewnętrznej.

Piękne uogólnienie odnośnie problemów kobiet z kontrolą emocji, w takim razie załóżmy, że wkurzasz swoją różowa i ona ci daje kontrolnego plaskacza w ryj żebyś się opamiętał, teraz już jest ok?

Co jest powodem do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@zenekklocek:

Klaps jako środek wychowawczy w ekstremalnych sytuacjach nie jest przemocą


Jest zawsze przemocą w każdych warunkach, osoby które tego nie rozumieją są społecznymi odpadami i dyskusja z nimi nie ms sensu, bo prawdopodobnie są za głupie żeby nie pić wody z kibla do którego przed chwilą ktoś nasrał.