Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 793
Wynik mojej ankiety sprzed 8 miesięcy. Najlepsze jest to, że typowy wykopek to kolo, który mega szanuje badania naukowe, opinie ekspertów itd. Pod warunkiem jednak, że chodzi o nauki ścisłe, tymczasem w kwestii pedagogiki liczy się dla niego bardziej ten słynny chłopski rozum XD Gdyby jednak poszukać pozytywnych opinii o biciu dzieci wśród artykułów naukowych, to nic sensownego się nie znajdzie, żaden poważny pegagog, psycholog, tego nie popiera. Setki artykułów, prac profesorów, ale wykopek i tak wie lepiej. Nie dociera do niego, że znaczna część kryminalistów, to osoby bite w dzieciństwie nauczone, że przemoc jest sposobem załatwiania spraw i "normalnej" komunikacji. Powiecie, że klapsy to nie bicie? Każde bicie to bicie! Kiedy klaps ręką już nie działa w ruch idzie przecież pas, kabel i inna broń.

Ps. Wynik ankiety jak na wykop jest i tak budujący.

Link do rzeczonego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/43570455/czy-uwazasz-dawanie-klapsow-za-dobra-metode-wychow/

#oswiadczenie #dzieci #rodzina #polska #rodzice #wychowanie #pedagogika #psychologia #patologiazewsi #patologiazmiasta
pogop - Wynik mojej ankiety sprzed 8 miesięcy. Najlepsze jest to, że typowy wykopek t...

źródło: comment_1590301525e5xfUxVz3UGPmAveiJI12L.jpg

Pobierz
  • 259
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@zenekklocek:

mylisz się, dostrzeganie tylko skrajnych postaw


Lol, co to za debilne szukanie symetrii xd
Jakich skrajnych postaw? Każda przemoc jest zła i jazda przemoc dzieciom szkodzi, serio.

To tak jakbyśmy dyskutowali, że strzelanie do ludzi jest złe i ja bym mówił, że nie ma znaczenia z jakiej broni, a Ty że z broni bez zezwolenia na śruty to nie ma tragedii, bo to nie kałach.

Tylko to dalej nie znosi
  • Odpowiedz
@agaja: O tak. Na trudy rodzicielstwa nic mi nie pomaga jak zajrzenie do książki „rozwój psychiczny dziecka”. Wtedy zawsze wiem, ze dziecko jest „normalne”.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pogop: o #!$%@?, gdzie popełniłem błąd że nie zostałem kryminalistą skoro dostawał klapsy jak byłem mały.

No gdzie ten błąd zrobiłem, ja chce być przestępcą ale moralność którą nauczyli mnie źli psychopaci rodzice na to nie pozwala (°°
  • Odpowiedz
@XXUnthinkableXX: owszem, dziecko się może bronić. Może się bronić przed klapsem posłuchaniem za pierwszym, piątym czy 10 razem, a nie przeciągać strunę do setnego, dwusetnego, niwecząc tym kilka godzin cierpliwości rodzica.
  • Odpowiedz
@Kleki_Petra: Właśnie to robisz sprowadzasz wszystko do skrajności - nie, nie każda przemoc jest zła, są sytuacje w której jest usprawiedliwiona i przynosi więcej korzyści niż strat, np samoobrona.

Klaps jako środek wychowawczy w ekstremalnych sytuacjach nie jest przemocą - przemocą jest gdy go nadużywasz i stosujesz w celu uwolnienia własnych emocji z którymi sobie nie radzisz, maskujesz klapsami brak umiejętności pedagogicznych. Robisz dokładnie to co pisałem, nie dostrzegasz niczego poza
  • Odpowiedz
@Never_let_me_go: Dygresja ale co ona zmienia? Cokolwiek ona wnosi do dyskusji że jakieś tam środowisko coś uważa?

chować pod łózko


Z własnego doświadczenia wiem że nie chowa się pod łóżko tylko nie wraca się do domu a czym innym jest niż zapobieganiem? Dziecko nie ma jak się obronić przed dorosłym które chcę mu dać klapsa = przemoc
  • Odpowiedz