Wpis z mikrobloga

Tak generalnie, to ja czegoś nie rozumiem. Prezydent naszego kraju mówi, że po jego trupie zostaną zalegalizowane związki małżeńskie homoseksualne. Ale w zasadzie dlaczego? Jeden powód. Oprócz durnowatego „bo konstytucja zabrania” - zresztą na konstytucję to ta strona ma kompletnie #!$%@?.

Jestem ciekawy, jaki jest problem w tym, żeby te osoby zawierały małżeństwa, skoro tego chcą i skoro w jakiś sposób może im to ułatwić życie. Przecież to absolutnie w żadnym stopniu nie ingeruje w czyjąkolwiek wolność. Rozumiem argumenty „przeciw” adopcji dzieci, ale nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego nasze państwo nie chce tym ludziom pozwolić zawierać związków partnerskich czy małżeństw. To absurdalne. To wygląda jak niczym niepoparte gnębienie tych ludzi.

Tak samo idiotyczne są moim zdaniem pomysły ws. przeprowadzenia referendum w tej sprawie. I co - mieszkańcy wsi Polski B mają decydować, czy jakaś para homoseksualna we Wrocławiu sobie może wziąć ślub? Absurd!

Pisałem to ja - heteroseksualna osoba, która nie zna nikogo LGBT + sam tę „instytucję” małżenstw mam w dupie.
#polityka #neuropa #4konserwy #konfederacja #bekazpisu
  • 128
75-letnia kobieta została matką, dziecko po 50 to nie jest nic niemożliwego.


@L3stko: Nie jest to niemożliwe, ale bardzo mało prawdopodobne. Statystycznie kobiety przestają być płodne w wieku 45-50 lat.

Klimakterium zazwyczaj następuje pomiędzy 45. a 55. rokiem życia, statystycznie najczęściej w wielu 51 lat. Płodność zanika jednak już 10 lat przed menopauzą. Lekarze zazwyczaj orzekają menopauzę w momencie, w którym krwawienie waginalne nie nastąpiło przez 12 miesięcy i kobieta nie
bo to lgbt. Dasz im palec, to wezmą samą rękę a potem zażądają ramienia. Widać po Zachodzie, gdzie nawet adopcja dzieci jest już legalna, a oni żądają indoktrynacji od najmłodszych lat, drag queen story time, szanowania 2137 płci pod groźbą więzienia i tak dalej.


@NijuGMD: Tak carat usprawiedliwiał dyskryminowane Polaków pod zaborem( ͡° ͜ʖ ͡°)

bo to Polacy. Dasz im palec, to wezmą samą rękę a potem
Kilka osób ledwo co ucierpiało, ktoś tam pokrzyczał i tyle.


Jakiś tam obojczyk złamany, jakieś tam kilkanaście osób pobitych, jakieś tam kilkaset obrzuconych jakimiś tam petardami i kamieniami, w tym małe dzieci i osoby niepełnosprawne (widziałam, jak specjalnie rzucali w dziewczynę na wózku). I to tam, gdzie gęsto było od kamer i policji. Co się dzieje, gdy nie ma kamer i policji?

Nikogo nie mordują za bycie gejem, z prostego powodu -
@rorf46: co najśmieszniejsze, legalizując związki homoseksualne zyskałby poparcie części osób lewicowych, a osoby które chcą na niego zagłosować i tak by na niego zagłosowały. Zastanawiam się czy PiS potrafi w PR XD
No akurat argument konstytucyjny jest najbardziej istotnym, bo to on wprost blokuje małżeństwa jednopłciowe, choćby prezydentem został Biedroń a sejmem rządziła lewica.


@terwer358:

Po pierwsze - konstytucja wcale tego nie blokuje. Konstytucja jasno mówi, że związek kobiety i mężczyzny ma zapewnioną konstytucyjną ochronę. Małżeństwo jednopłciowe tej ochrony nie ma, ale nie oznacza, że konstytucja go zakazuje.

Po drugie - nawet jeśli uważasz, że konstytucja jednak zabrania, to konstytucje zawsze można zmienić.
@rorf46: No akurat argument konstytucyjny jest najbardziej istotnym, bo to on wprost blokuje małżeństwa jednopłciowe, choćby prezydentem został Biedroń a sejmem rządziła lewica.


@terwer358:
Konstytucja nie blokuje. Konstytucja jasno wskazuje, ze malzenstwo mezyczyzny i kobiety jest pod szczegolna ochrona i tylko tyle.

Po za tym Konstytucja to umowa spoleczna, a te mozna zawsze zmienic, bo spoleczenstwo i czasy sie zmieniaja.