Wpis z mikrobloga

Praca dla twórców będzie zawsze.


@vasco_da_gama: Tu zgoda, ale samo tworzenie kodu zostanie maksymalnie zautomatyzowane, póki co tańszy programista, niż technologia SI i wymagana do nich moc obliczeniowa. Masa ludzi przebranżowuje się na koderów, nie wiedząc że później prawdopodobnie zostaną na lodzie, bo ich usługi nie będą potrzebne. Ale tego szkoły i uczelnie programowania już nie mówią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@maad: Zasłyszałem to z pewnej rzeczy z której możesz mieć bekę...

...z prawa popytu i podaży. Praca koderów i programistów jest jak najbardziej w dużej części do zastąpienia przez SI, i firmy będą z tego korzystały, amortyzując koszta. Koniec dowodu.
Praca koderów i programistów jest jak najbardziej w dużej części do zastąpienia przez SI


@Neapolitano: Oczywiście, że jest ale taka SI nie istnieje więc można sobie gdybać. Jeśli uważasz, że za 10 lat powstanie sztuczna inteligencja potrafiąca samodzielnie i abstrakcyjnie myśleć to nikt ci nie broni, ale wtedy nie tylko branża IT będzie zagrożona ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3k euro przy pracy zdalnej 4/24h


@elWykopek: Takiej stawki nie zarabia się zdalnie od tak po studiach bez żadnej pasji. Ciężko też powiedzieć co będzie modne za te 4-5 lat.
IT to nie jest obecnie jakieś słowo wytrych do gwarantowanego #15k gdzie aby tyle zarabiać wystarczy tylko odbębnić studia i robić 8h zdalnie podróżując sobie.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@thority: Lubię IT ale jestem tak bardziej user pro jeśli już. Chcę się w czymś wyspecjalizować. Tak abym mógł pracować żyjąc na łodzi i podróżując po świecie. Chcę mieć za co :D
@elWykopek: pracuje w jednej firmie 100% zdalnie, i to jest do realizacji ale będziesz potrzebował więcej szczęścia niż umiejętności na początku. No a druga sprawa że nie dostaniesz takiej kasy jaka chcesz ja moja pracę zdalna traktuje jako