Wpis z mikrobloga

@m0rgi: Ja to wiem, ale mam problem z wyborami. Interesuje mnie zbyt wiele. Jednak postanowiłem Spróbować swoich sił w Java Script. Daje sobie 3.5 roku na to, aby nauczyć się wykorzystywać język i stworzyć coś na czym zarobię, odpowiednią kwotę pozwalającą podróżować - tak na początek. 3.5 roku to szmat czasu, ale mogę to robić jedynie po pracy. Na początek kupiłem kurs. To tyle.
...z prawa popytu i podaży. Praca koderów i programistów jest jak najbardziej w dużej części do zastąpienia przez SI, i firmy będą z tego korzystały, amortyzując koszta. Koniec dowodu.


@Neapolitano: Jak na razie to im bardziej tworzenie kodu jest zautomatyzowane i im wydajniej się go tworzy tym więcej potrzeba programistów. Prędzej się spodziewam, że za 20 lat każdy excelowy korpo-klepacz będzie musiał ogarniać podstawy Pythona niż że skille programistów staną się
@elWykopek: Najpierw się wyspecjalizuj w czymkolwiek a potem myśl o pieniądzach a nie dzielisz skórę na niedźwiedziu. Prawda jest taka że w każdym współczesnym komercyjnie używanym języku zarobisz dobrze o ile wiedza którą masz będzie warta pieniędzy jakieś sobie wymarzyłeś. Może się okazać że zwyczajnie się nie nadajesz do takiej pracy. W sensie takim że czym innym jest dłubanie sobie w domu od czasu do czasu a czym innym praca zawodowa
Widze ze kolega pasjonat, nawet jeszcze nie wie co chce robic ale wie za ile.


@thority: Od lat na wykopie widzę hasło "naucz się programować", wiec całkiem normalne pytanie. Nagle programowanie jest dla pasjonatów? xD
Tu zgoda, ale samo tworzenie kodu zostanie maksymalnie zautomatyzowane


@Neapolitano: trend zapoczątkowany mniej więcej 70 lat temu, czym jest kompilator Javy jak nie automatyzacją programowania w asemblerze? Czym jest asembler jak nie automatyzacją pisania kodu maszynowego? A czym jest kod maszynowy jak nie automatyzacją dziurawienia kart?

I jakoś im bardziej automatyzujemy programowanie tym więcej programistów potrzeba - taki paradoks ale ma to sens: im tańsze jest programowanie tym więcej firm może
"Za tyle lat to pewnie już ci programiści C, C++, C szarpa czy javy będą zbędni"

Ty się śmiej, ale to całkiem możliwe:
link
Jeżeli facebookowi uda się wytworzyć takie narzędzie, to będzie prawdziwa rewolucja.
W ogóle sam ten pomysł nie wziął się znikąd. Wygląda na to że na rynku bardzo brakuje programistów C i C++.
Pewnie już poumierali ze starości....

@Neapolitano: xDDD

@maad:
@kendziu666: To tylko tłumaczenie kodu między językami, spoko do przeniesienia jakichś starych projektów na coś nowszego, ale w C wciąż powstają nowe rzeczy. Przecież nikt nie będzie tego pisał w Pythonie licząc, że maszynka przetłumaczy na zajebisty kod C - gdyby tak się dało to lepiej byłoby już zoptymalizować interpreter Pythona niż bawić się w takie akcje.