Wpis z mikrobloga

@elWykopek: wnioskuje, że jesteś bardzo młodym człowiekiem, więc mimo że pytanie jest lekko absurdalne to spróbuje odpowiedzieć. Przede wszystkim żeby zarabiać takie pieniądze zdalnir musisz być programistą z doświadczeniem zawodowym. A to oznacza, że najpierw musisz przepracować kilka lat on-site, zdobyć umiejętności i doświadczenie. Nikogo nie będzie interesować ile lat spędziłeś w domu ucząc się. Rok doświadczenia komercyjnego da ci więcej niż te 3.5 roku siedzenia w domu przed youtubem.

Kolejna
@elWykopek: Obecnie wydaje mi sie, ze najbardziej na topie sa technologie DevOps, mobilne, aplikacje webowe oraz back-end.

Kazda z tych rzeczy to osobna kategoria i wymaga innych technologii (nie tylko jezyka programowania), wiec dobrze wybrac jedna i zaczac sie uczyc wymaganych frameworkow, narzedzi i samego programowania.

Ja osobiście pracuje w apkach mobilnych, ale moim bledem bylo, ze nie wybralem sobie specjalizacji szybciej (to bardzo przyspieszylo znalezienie pierwszej pracki).

Moze warto zaczac
@elWykopek: aha do rozważenia też droga korporacyjna ale mniej zdalna - zatrudnij się w wielkim korpo z biurami na całym świecie i się relokuj co 2-4 lata

Ja kilka lat temu wyjechałem do Holandii, po 2 latach znalazłem pracę w Kanadzie - zapłacili mi za przeprowadzkę to pojechałem. Po 4 latach wróciłem do Europy - i znowu 'za darmoszkę' (intra-company transfer z relokacją)

Moje korpo ma politykę taką że relokacje między
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nie chcę zarabiać na SEO

@elWykopek: odkupię od Ciebie Twoich klientów. Daj znać na jaką kwotę miesięczne kontrakty i ile za nie chcesz ;)
Za tyle lat to pewnie już ci programiści C, C++, C szarpa czy javy będą zbędni w 90% przypadków.


@Neapolitano: a gdzie tam, tzn może języki się zmienią ale czynność "użyj formalnego języka aby maszyna zrobiła to co wymyślił sobie szef" pozostanie

A programistom już od dawna nie płaci się za umiejętność użycia jakiegoś konkretnego języka, a bardziej za umiejętność szybkiego nauczenia się jak go użyć
@Dassault: Powiedzmy, że 90% programistów (koderów głównie) wysokiego poziomu, nie licząc machine learningu, blockchaina i tym podobnych. Wymusi to rynek, nikt normalny nie zapłaci za usługi 5 programistów mogąc jednocześnie skorzystać z funkcjonalności sztucznej inteligencji (tańszej, lepszej i szybszej), ale to kwestia bardziej kilkunastu niż kilku lat.
nikt normalny nie zapłaci za usługi 5 programistów mogąc jednocześnie skorzystać z funkcjonalności sztucznej inteligencji


@Neapolitano: oczywiście że zapłaci, po prostu będą robić te rzeczy których SI jeszcze nie będzie umiała robić.

Pamiętaj że biznes w R&D to wyścig. Jak zrobisz tylko to co umie SI to jaką masz przewagę nad konkurencją? Musisz ciągle wymyślać nowe rzeczy, nowe skrypty, nowe zastosowania. Praca dla twórców będzie zawsze.