Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Poczytajcie sobie, jak wygląda życie w kraju, który płaci niższe stawki za godzinę za taką samą pracę, co w Europie, a przy okazji nie zapewnia ubezpieczenia, planu emerytalnego, urlopu macierzyńskiego, płatnego zwolnienie lekarskiego itd. Podatki niższe, ale dla przykładu w takiej Georgii ze średniej pensji w USA, czyli 48k USD do domu przyniesienie 38k USD.
https://www.reddit.com/r/WhitePeopleTwitter/comments/hukk0k/we_should_not_have_to_work_2_jobs_to_be_self/?utm_medium=android_app&utm_source=share
#usa #reddit #ubezpieczenia #healthcare
boguchstein - Poczytajcie sobie, jak wygląda życie w kraju, który płaci niższe stawki...

źródło: comment_1595269738U3iaOgHFVyelGsq4aBmqkA.jpg

Pobierz
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andrzejek13: tak, ale ktoś te prace musi wykonywać. Nawet zarabiając lepiej niż minimal, odliczając koszty ubezpieczenia (deductible), ewentualną kasę na edukację dzieci lub spłacanie kredytu za swoją, to dalej nie wypada to specjalnie atrakcyjnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@johnmorra: zależy od stanu lub miasta czasami, w Georgii(mieszka tam moja rodzina i tam bywam, dlatego poddaję) jest chyba 7.25 federalna stawka, ale kelnerzy dostaję już 2.4 USD na godzinę i reszta z tipow
tak, ale ktoś te prace musi wykonywać


@boguchstein: Tak ktoś musi ale nikt ich do tego nie zmusza.
Jeśli chcą zarabiać więcej to powinni zwiększyć swoje umiejętności albo iść do pracy gdzie będą pracować ciężej ale za większe pieniądze (np. budowa itp).
Nie widzę w tym nic dziwnego że za pracę którą może wykonać każdy i nie są wymaganie żadne umiejętności płacą mało.

Naprawdę nic nie szkodzi na przeszkodzie żeby zmienić
@Andrzejek13: zadziwia mnie fakt, że płacą mniej niż europie i oferują przy tym mniej bonusów. Pracowałem w Polsce w McDonaldsie lata temu i miałem normalną umowę, ubezpieczenie itd.
Tak samo można powiedzieć o Polsce, że wystarczy zmienić pracę, a te wszystkie niechciane zawody się same będą wykonywać( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdyby z USA wyjechali imigranci, którzy się godzą pracować na czarno za grosze i mieszkać po kilka
Pracowałem w Polsce w McDonaldsie lata temu i miałem normalną umowę, ubezpieczenie itd.


@boguchstein: Nie jestem pewny ale MC daje chyba ubezpieczenie itp.

Tak samo można powiedzieć o Polsce, że wystarczy zmienić pracę, a te wszystkie niechciane zawody się same będą wykonywać( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdyby z USA wyjechali imigranci, którzy się godzą pracować na czarno za grosze i mieszkać po kilka osób na wynajętym domku, to
@Andrzejek13: brat prowadzi firmę tam od ponad 10 lat i raczej do Meksyków by się nie zgodził( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli pracują faktycznie na siebie, to mogą się cenić, jeśli robią na kogoś, to kokosów nie ma.

Ja to rozumiem, tylko dziwi mnie fakt, że USA ma być tym krajem, gdzie jest kapitalizm i w ogóle, ale okazuje się, że płacą mniej niż w zgniłej socjalistycznej europie,