Wpis z mikrobloga

Czy ktoś tu może wie jak to wyglądało w wolnym oprogramowaniu poza Stallmanem? Czy to Stallman odegrał kluczową rolę, czy po prostu z jakichś innych powodów się wybił? Bo GNU jest dość duże, a taki BSD to raczej nisza, ma swoje zastosowania, ale to jeszcze mniejszy udział niż #linux (poprawcie mnie jeśli mam nieprawdziwe informacje, wiem, że BSD=PS, serwety Netflix). Nawet jeśli ktoś powie, że Eric Raymond jest na propsie i jego Open Source, to on raczej bazował na tym co zrobił Stalllman.

Mi chodzi o to, co to by było, gdyby Stallmana nie było. Czy oprócz BSD były jakieś ruchy pokroju GNU? Może ktoś cos wie, to niech się podzieli, proszę. Czy to jest raczej tak, że na prostą z mroków zastrzeżonego oprogramowania wyprowadził nas, ogólnie rzecz ujmując, Stallman. Znacie jakieś inne postacie? Bardziej chodzi mi o #filozofia ale ci od konkretnego inżynierskiego działania też mogą być.

Scena niezwiązana z pytaniem ani Stallmanem


#linux #technologia #gnulinux #stallman #komputery #bsd
pyroxar - Czy ktoś tu może wie jak to wyglądało w wolnym oprogramowaniu poza Stallman...
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kryspin013: nie na gotowe, bo nie każe komuś pisać książki, pytam się ludzi o zdanie.

A anime wrzucam wszędzie. Zresztą nie tylko, bo zapamiętuje sceny z filmów i je też wrzucam.

Jestem z tego znany na prywatnych konwersacjach i zresztą zdarzyło się że nawet chwalony za wyczucie.

Spokojnie, moje życie to nie tylko wolne oprogramowanie i Stallman.

Po prostu mam wolne przez pogodę to sobie #!$%@?... ( ͡° ͜ʖ
Spokojnie, moje życie to nie tylko wolne oprogramowanie i Stallman.


@pyroxar: Nie o tym piszę. Free software już podciągałeś pod wszystko tutaj chyba. Widziałem jakieś wysrywy religijne, ideologiczne i fikołki logiczne jak ktoś ci wytykał hipokryzję :P
@Kryspin013: akurat hipokryzja to poza merytoryczny argument, bo ktoś może mieć rację i tego nie przestrzegać z jakichś powodów.

Jak mi się nie chce z kimś gadać o tym czy ma rację, to zarzucam hipokryzję w stylu unia i dotacje dobre, 500+ złe.