Wpis z mikrobloga

1.Klienci nie dający napiwków - spoko, nie musicie tego robić.

2.Klienci dający napiwki - chcecie to dawajcie, wasza kasa to wasza sprawa.

3.Kelnerzy i inni dostający napiwki - bierzcie jak dają, skoro robią to sami z siebie.

Mam tylko jedną prośbę do grupy 2 i 3 - nie strofujcie grupy 1 za niedawanie napiwków. To mega bezczelne upominać się o kasę, mimo iż ma się wypłatę, w dodatku czasem słyszę głosy, że niedawanie napiwku to brak kultury. Brakiem kultury jest sugerowanie, że ktoś ma zapłacić l za usługę wiecej niż podaje cennik. Jest tyle branży, gdzie pracownicy wykonują swoje zadania bez dodatkowych bonusów od klientów nawet o nich nie myśląc.

#dyskusja #kelner #napiwki #pracbaza #polska
  • 111
w takim razie frajerami są kelnerzy ¯_(ツ)_/¯


@jagged: tak,

taki pośrednik to przynajmniej ma ustalone że dostaje zawsze jakiś procent od sprzedaży a kelner frajer robi na "mam nadzieję że da napiwek".

jeśli ktoś jest miły potrafi mi pomóc w wyborze to przeważnie coś zostawiam.


@Mintaa: w castoramie też dajesz napiwek jak poprosisz sprzedawce aby powiedział gdzie jest produkt którego akurat szukasz? A jak nie to dlaczego?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@KozakCzerwony: a zupełnie z innej beczki to w Polsce kelnerów nie ma tylko jakieś wypierdy, no chyba, że w restauracjach gdzie zostawiasz ponad 1k za osobe. Tak dla porównania pełna sala włoska restauracja spadł nam widelec kelnerka pojawia się po minucie z nowym. W Polsce drzesz jape przez 5 min zeby podszedł z rachunkiem xD na zachodzie kelner podchodzi zapytac sie czy cos domawiasz jak widzi, że skończyłeś jeść
@KozakCzerwony: jak jest zachwycająca obsługa to i 100zł napiwku zdarzyło mi się zostawić. Kelnerze, jak nie dostajesz napiwków to pewnie jesteś kiepski.

W najlepszej i najdroższej restauracji jakiej byłam to była informacja, że doliczają 10% obsługi i nie trzeba było się martwić napiwkami.