Wpis z mikrobloga

Pamiętacie? Komu kibicowaliście wtedy? Ja liczyłem na Massę i zawsze jak widzę ten fragment z "highlists" to mnie kujnie w środku.
W tym wyścigu Kubica w generalce został zepchnięty z podium przez Raikkonena.
W tym sezonie wydawało się, że Robert za kierownicą ówczesnego bolidu BMW Sauber może wyciągnąć dużo więcej niż 1 pole position i 1 wygrany wyścig, ale reszta zespołu uznała, że cel został już osiągnięty.
To też był ostatni sezon z Red Bull Racing jako przeciętnym zespołem. Następny sezon został zdominowany przez Brawn GP zbudowany na bazie Hondy, czyli słabizny z roku 2008 oraz właśnie przez Red Bulla.
#f1
Pobierz BulgarskiTaboret - Pamiętacie? Komu kibicowaliście wtedy? Ja liczyłem na Massę i zaws...
źródło: comment_1606314561Y1aO9VDdOLA1UdPUUz1sSV.jpg
  • 12
@K_R_S: Na ostatnim okrążeniu ostatniego wyścigu 2008 (Brazylia) Massa walczył o mistrzostwo z Hamiltonem. Pod sam koniec spadł nieduży deszcz. Część kierowców zmieniła opony na 'mokre', część jechała na 'suchych' (wtedy slicków nie było). Massa dojechał pierwszy na metę i był wtedy mistrzem. To jest zdjęcie u góry. Na ostatnich zakrętach Glock jadący z trudnościami na 'suchych' został wyprzedzony przez Hamiltona, co dało Anglikowi 5 miejsce w wyścigu i 1pkt przewagi
Komu kibicowaliście wtedy?


@BulgarskiTaboret: Bez skrępowania przyznam, że jako niemal obiektywny obserwator, nie dało się kibicować tak na prawdę żadnemu (Massa potrafił popełniać bardzo głupie błędy), ale trudniej było polubić Hamiltona. Sposób w jaki sędziowie obchodzili się z Lewisem na początku jego kariery wołał o pomstę do nieba. Nawet ktoś tak apolityczny jak Sokół wspominał o tym w jednym ze swoich materiałów.