Wpis z mikrobloga

@Kowixx: Mam w aliorze. darmowe prowadzenie, darmowe przelewy do US/ZUS. Karty nie mam bo to co potrzebuje przelewam na osobiste, ale jest i chyba po X płatnościach za darmo.
@Arytmetyk: nie zauważyłem, a mam tam na chwilę obecną 4 rachunki służbowe (a do tego prywatne) i tylko na jednym naliczyli mi opłatę (w USD, bo obecnie stoi puste, ale to się niedługo zmieni).
@Hauleth: A jakie masz? Według ich taryfy opłat i prowizji po 24 miesiącach możesz pójść w:
- mBiznes konto standard gdzie płacisz 19zł za konto, 5zł za kartę i 1,5zł za każdy przelew, przy czym opłaty 19zł możesz uniknąć jak zapłacisz ZUS z tego konta.
- mBiznes komfort gdzie płacisz 25zł miesięcznie a liczba darmowych przelewów jest ograniczona do 20.

Drogo, jak na to, że są banki, które oferują to wszystko
@Arytmetyk: Szczerze, nie mam pojęcia, musiałbym sprawdzić. Karty nie mam, przelewy (oprócz podatkowych) robię głownie z prywatnego konta, więc niespecjalnie cokolwiek jestem w stanie zauważyć. A konto mam już od 5+ lat
@Hauleth no to pewnie masz to za 19zl i używasz go tylko dla zusu. Ale dla mnie konto bez karty i możliwości robienia z niego przelewów to trochę za mało żeby nazwać go darmowym.

(albo siedzisz na jakiejś taryfie sprzed 5 lat która miała lepsze warunki, ale teraz już takiej nie ma)
@Arytmetyk: Przelew na własne konto mam darmowy, a konto darmowe bo tam robię przelewów i obrotu całkiem całkiem. Szczerze mi to wystarcza, bo firmowe jest w głównej mierze kontem pośredniczącym dla mnie. Ok, częściowo oszczędnościowo-transakcyjnym bo trochę obracam walutami (zarabiam w obcej walucie).
@Kowixx też aktualnie szukam konta i Alior wygląda bardzo ciekawie. Ma też całkiem dobre dodatki na start, ale trzeba założyć konto przed nowym rokiem.

Daj znać na co się zdecydujesz =)