Wpis z mikrobloga

Sorry nocna ale po prostu musiałam.
Wykop jest pełen wyjątkowo kretyńskich teorii które bez skrepowania bazgroli każdy, i każdy bez wyjątku uważa się za "Iksde Eksperta".
Tu przykład sprzed chwili. Rozmowa dotyczy mięsa mielonego z dyskontów typu Biedronka.
Sanepid w Polsce wiadomo jak działa, od święta coś kontroluje i wycofuje. Reszta towaru jest opylana na rynku nawet jak nie powinno jej być, bez żadnych badań.
Producenci też piszą co chcą na etykietach a każdy chyba wie że największym gównem jest mięso z dyskontów, najbardziej drób, te śmierdzące, obślizgłe piersi za 8 zł i mielone w którym można znaleźć kopyta i tonę tłuszczu.

Ale nie kuźwa! Przyjdzie jakiś byle patafian na wykop i napisze że odkąd jesteśmy w UE to wiele się zmieniło na lepsze (tak, na pewno) i że mięso z każdej masarni to to samo mięso co jest w Biedronce i Lidlu bo pochodzi z tych samych hurtowni.

Nie zgadzasz się z tym? To jesteś baba z okresem! Badania wykazują że 40% ma bakterie salmonelli czy coeli (te same co są w gównie) no i co z tego... przecież się wygotują. Tylko debile kupują mięso od rzeźnika. Prawdziwy i mądry Polak z wykopu nie jest taki głupi ¯\_(ツ)_/¯.

Link do rozmowy z oświeconym: https://www.wykop.pl/wpis/56490105/czy-dieta-oparta-w-duzej-mierze-na-miesie-pokroju-/201099787/#comment-201099787

#gotujzwykopem #jedzenie #zalesie #keto
arinkao - Sorry nocna ale po prostu musiałam. 
Wykop jest pełen wyjątkowo kretyńskic...

źródło: comment_16170620666QqXnPemiGXP4wxc3XHmCp.jpg

Pobierz
  • 102
  • Odpowiedz
jeśli masz jeden taki sklep, a drugi u rzeźnika który jest dwa razy droższy


@arinkao: no, coś jest droższe to musi być lepsze. A czemu lepsze? Bo droższe. Zero argumentów, zero badań, tylko chłopski rozum.
  • Odpowiedz
Wykop jest pełen wyjątkowo kretyńskich teorii

Ale nie kuźwa! Przyjdzie jakiś byle patafian na wykop i napisze że odkąd jesteśmy w UE to wiele się zmieniło na lepsze (tak, na pewno)

Sanepid w Polsce wiadomo jak działa, od święta coś kontroluje i wycofuje. Reszta towaru jest opylana na rynku nawet jak nie powinno jej być, bez żadnych badań.


@arinkao: To prawda, w dodatku są jeszcze święcie przekonani, że dotyczy to wszystkich
  • Odpowiedz
No i spójrzmy na drugą stronę - w biedrze masz wszystko hermetycznie zapakowane.


@Kowixx: Serio? Z tego co widzę to nie jest hermetycznie pakowane. Czasami widziałam hermetycznie zapakowane wędzonki, mięso od czasu do czasu, np. szynkę, tak utrzymaną że pływała we krwi. To że coś jest w plastikowym pudełku nie znaczy że jest hermetycznie zapakowane. > sama pracowałam zarówno w dyskoncie, jak i miałam okazje w mięsnym.

@Reaamu: Masz namacalne
  • Odpowiedz
@arinkao: No.
- badania z 2001 roku !
- badano supermarkety i sklepy mięsne które tak wychwalasz !
- nie wykryto bakterie Coli tylko przekroczenie norm obecności tych bakterii.
W sklepach Biedronka już dawno od tego czasu wprowadzono własną kontrolę jakości.
  • Odpowiedz
@arinkao: ale co mam więcej pisać? Myślisz, ze oni wyrzucają stare mięso? Jak zaczyna się psuć, to je pieką w przyprawach, które zabija zapach zgnilizny. Mycie wędlin, pryskanie ich, filet trzymamy luźno w ciepłe; to wszystko właśnie „wysokiej jakości sklepy mięsne”. Uwierz mi, ze gdybys pracowała w takich miejscach, to całkowicie inaczej byś postrzegała jedzenie
  • Odpowiedz
a czemu kilogram łopatki i kilogram mielonego ma kosztować inaczej!


@Reaamu: Gdyby na tabliczce wbitej w to mięso był napis "Mielone - 80% łopatki + 20% słoniny" to niech sobie kosztuje ile tam chce.
Ale jeśli tabliczka oznajmia, że to "Mielone z łopatki", to oczekiwałbym tam zmieloną tylko łopatkę.
  • Odpowiedz
@paramyksowiroza: No spoko, ale mi się nigdy mie zdarzyło kupić miesa, które jedt wcześniej zmielone, wybieram sobie kawałek i Pani go mieli ja moich oczach. Dlatego się spytałam, czemu ma kosztować inaczej xd
  • Odpowiedz
@Reaamu: No i słusznie robisz. Zresztą to samo napisałem w pierwszym komentarzu w tym wątku :)

Ogólnie kupowanie zmielonego mięsa to kiepski pomysł. Jeśli nie masz maszynki, możesz poprosić w sklepie o zmielenie kawałka który wskażesz palcem.Porównaj kiedyś kolor zmielonego mięsa które jest zapakowane (albo leży zmielone w misce) z mięsem mielonym samodzielnie. Podejrzewam, że do gotowego mięsa mielonego jest dodawana słonina (która kosztuje grosze) i to jest powodem większych ilości
  • Odpowiedz