Wpis z mikrobloga

Które ćwiczenie najlepiej wzmocni i rozbuduje plecy?

Aktualnie robię wiosłowanie, ściąganie drążka na wyciągu do klaty + jakies, ktore nie sa skierowane typowo na plecy, ale tez poniekad je angazuja.

Z pociąganiem mam problem bo nie zrobie ani jednego, a po negatywach czuje bol w ramionach / barkach mimo solidnej rozgrzewki - pewnie technika kijowa .. :/

Czy jest sens przez jakis czas robic cwiczenia „lzejsze” zeby jakkolwiek wzmocnic te plecy, a potem zabrac sie za negatywy ?

Pomozta dobre dusze :D

#odchudzanie #zagrubo2021 #redukcja #silownia #chudnijzwykopem #mirkokoksy
  • 15
W podciaganiu jest moc mirku, nie zaniedbuj tego elementu. Dogrzej dobrze bary, swobodny zwis przed negatywami tez nie powinien zaszkodzic. Facepull powininien wzmocnic tyl obreczy barkowej, byc moze niedostatki w tej sekcji powoduje bolesnosc w ramionach. Ciezko jednak wyrokowac bez obejrzenia i pomacania. Duzo masz nadwagi?

Martwego ciagu nie widze... jest jakis powod?
@Makak87: 76kg / 177cm. Podciagac bym sie chcial strasznie, mecze, probuje te negatywy, ale tak mnie barki i ramiona jeb..a, ze nie mam potem juz ochoty treningu w ogole robic… szeroki to chyba u mnie zanikl xD a co do martwego to tez musze zaczac robic
@Luasek:
76 kg przy Twoim wzroscie, to nie jest jakis gigaulaniec. No chyba ze nie masz nog. Ja budowanie sily do pierwszych 5 poprawnych podciagniec wspominam traumatycznie. Nie bylo lekko....

Ciezko cos doradzic odnosnie techniki bez zobaczenia jak to robisz. Daj na pw filmik to moze cos pomyslimy.
@Luasek:
No to elegancko, argaj zatem podchwyt i mloty W PELNYM ZAKRESIE RUCHU. Nie ma opcji zeby 25 poprawnych repow nie mialo przelozenia na performance w nachwycie. Wbijaj na pw z filmikiem, moze gdzies nienaturalnie wykrecasz barki stad bol. Cos zaradzimy.
@Luasek: wbrew pozorom podciąganie nie jest jakimś super ćwiczeniem na rozudowę pleców
mój trening od roku wygląda tak (z różnymi zmianami oczywiście co jakiś czas) (no i dwoma przerwami miesiąc i półtora, dziękuję pan pis)

5 serii podciągania - zaczynałem od zera, koledzy mi pomagali wypychając mnie do góry ja tylko się kontrolowanie opuszczałem, potem na gumach robiłem sam, coraz cieńsze gumy a teraz bez.
4 serie - i tu zależy
@ewakuacja_z_europy: o widzisz :D ja z gumami tymi najgrubszymi podciągne się z 10razy - dziś probowalem, wioslowanie u mnie 4 serie po 8powtorzen 50kg, tego narciarza musze sprobowac - wiem o co chodzi :D a sciaganie drazka z gory tez robie i nawet spoko wchodzi na te plecy :)
@Luasek: szczerze jak nie koledzy to chyba bym musiał na tych bardzo grubych zaczynać, bo tak po 3 msc zacząłem się podciągać na gumach już cieńszych, potem nagle sam się zdziwiłem że mogę się podciągnąć samodzielnie kilka razy. Ale właśnie jak robisz te 5 serii podciągania to tak po 10 powtórzeń właśnie.
Tak szczerze na plecy oprócz tego narciarza to zamiast wyciągów to będzie najlepszy wolny ciężar, na tym się mimo