Wpis z mikrobloga

@erixon jak to tak zbudowane jest społeczeństwo? Ja bym nie miał nic przeciwko by związać się z bogatszą laska która by mnie utrzymywała, a ja bym dbał o dom i zajmował się dziećmi. Ty byś miał coś przeciwko? Tylko dziwnym trafem laski nie chcą biedniejszych od siebie, w tym jest problem, nie w społeczeństwie. Nie chcę im się robić to niech robią w domu, o ile trafia na takiego co mu to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@enzojabol: ale to jest chochoł jakiegoś typa i z tego się śmiałem, zobacz sobie komentarz @captyn, bo elegancko to wyjaśnił:

lol, jakie wykręcanie logiki. Na obrazku pokazane nic poza 2 osobami, a w komentarzu od razu, że facet to na pewno pracuje, a kobieta siedzi w domu i dlatego ocena jest prawidłowa XD
  • Odpowiedz
@Lucider5: mężczyźni zarabiaja średnio netto jakieś 500zl więcej tylko. To 500zl (10% więcej) to nagle powoduje ze on „utrzymuje rodzine”?
Albo czy to 250zl, które od niego zona dostaje jeżeli dzielą dochody gospodarstwa domowego na pol, to jest wynagrodzenie za prace w domu cały miesiąc? To jest ledwo ekwiwalent 5h sprzątania
  • Odpowiedz
ojciec po 12 godzinach w robocie przynosi dzieciom fast fooda - fajnie

matka po całym dniu leżenia i nic nierobienia idzie po fast fooda zamiast ugotować obiad - niefajnie

wszystko się zgadza.


@Manymouse: kolejna sprawa to podobno przy dzieciach jest tyle roboty, ze nie ma kiedy usiasc. No a jak patrze to co druga srogo ulana wiec nie wygladaja jakby specjalnie aktywne byly xD
  • Odpowiedz
facet utrzymuje rodzinę a kobieta siedzi w domu, bo chyba o takiej jest mem


@Lucider5: a bo ja właśnie rozumiałam mema tak, że matka nawet jak pracuje to nadal wiszą na niej oczekiwania, że będzie "dobrą matką", że jej obowiązkiem jest żywić zdrowo dzieci itd
  • Odpowiedz
@IlawaNidzica trochę tak jest, ale w drugą stronę jest to samo. Jak facet który normalnie pracuje kosi trawę to też się wymaga by np sam wymieniał olej w kosiarce a nie jeździł do serwisu, prawda? A jak by jeździł to by był pierdoła. Tak samo jak i z gotowaniem, tyle że gotowanie to działka kobiet a koszenie to facetów
  • Odpowiedz
@lesshope: Pamiętam jak Tata wypity przychodził do domu po robocie i kupował wszystkim duże kebaby, siadał ze mną i Bratem i opowiadał Nam jakieś śmieszne historie z czasów Jego młodości. Dużo śmiechu było i fajnie to wspominam, nawet Mama Mu afery za to nie robiła, a jak raz zrobiła, to poszedł do przedpokoju, #!$%@? przewidział przyszłość i dał Mamie kwiaty i coś tam jeszcze xd
  • Odpowiedz
@lesshope: Nich ktoś coś... mi wytłumaczy gdzie w tym memie jest wskazanie na to że tatuś pracuje a matka siedzi na chacie, bo nie wiem.
Dzbany w komentarzach za to wiedzą doskonale że matka nie chodzi do pracy a ojciec 12 godzin robi a nie na odwrót, jprdl z dz banami ()
  • Odpowiedz
  • 2
@lesshope: Nich ktoś coś... mi wytłumaczy gdzie w tym memie jest wskazanie na to że tatuś pracuje a matka siedzi na chacie, bo nie wiem.

Dzbany w komentarzach za to wiedzą doskonale że matka nie chodzi do pracy a ojciec 12 godzin robi a nie na odwrót, jprdl z dz banami ()

Dokładnie tak. Historia została sama sobie dopowiedziana ((oo))
@
  • Odpowiedz