Wpis z mikrobloga

Dobra krótka piłka bo już nie mam pomysłów.

Jestem chory na poważną chorobę autoimmunologiczną.

Jaka konkretnie nie mam ochoty pisać, zresztą nazwa nic wam nie powie a w necie jest jedynie info że oficjalnej przyczyny i leczenia nie ma.

Zacząłem dietę #paleo
Zrezygnowałem z węglowodanów złożonych, nabiału (poza masłem klarowanym), cukru, żywności przetworzonej itd.
Jadłem głównie mięso, jajka, warzywa, orzechy i owoce

Nic to nie dało, po kilku miesiącach nadal czuję się jak gówno a wyniki krwi są słabe (crp, OB, leukocyty).

Ostatnio czytałem badania o niedobrze omega 3 (DHA) w chorobach autoimmunolgicznych i przewlekłych stanach zapalnych jako jednej z możliwych przyczyn.

Paleo/keto na pewno nie pomaga w uregulowaniu stosunku omega 3 do 6.
Mięso, jajka, masło, awokado, orzechy, olej kokosowy - to wszystko to omega 6

Myślałem nad czymś takim - jeść węgle w postaci ryżu, ziemniaków, kaszy gryczanej i jaglanej.

A tłuszcz i białko pozyskiwać głównie z ryb.

Powinno to dać bardzo dobry stosunek omega 3. Na pewno lepszy od typowego keto/paleo
Co o tym myślicie?

#keto #dieta #zdrowie
  • 20
@BurzaGrzybStrusJaja

Na stany zapalne


ale faktycznie crp/OB i leukocyty się obniżyły?

Ogólnie nie mam żadnych problemów ze stawami tylko zmęczenie i ból mięśni jakbym wyszedł z gułagu.

Co do carnivore/paleo rozumiem sens tych diet ale zauważam jeden spory problem w samej koncepcji - skład dzisiejszego mięsa jest zupełnie inny niż tego jeszcze 100 lat temu
@przegrywam_przez_miasto: w ogóle nie musi być to dietozależnie po prostu :) i nie będzie miał znacznia model diety czy stosunek O3 do O6, który swoją drogą i tak jest bujdą na resorach i błędną interpretacją badań - liczą się ewentualnie deficyty jakiegoś z LA, EPA, DHA etc
@matra z protokołem ten problem że zakłada że możesz na bieżąco obserwować stan choroby i na tej podstawie dodawać kolejne produkty.

A u mnie jedyny sposób na obserwację rozwoju choroby to rezonans raz na rok i w mniejszym stopniu badania krwi raz na pół.

Niby można obserwować poziom zmęczenia itd. ale ja mam już trochę #!$%@? organizm i pytanie czy zmęczenie nie wynika tak czy tak z tego.

A są ludzie z
@przegrywam_przez_miasto: Wydaje mi się, że carnivore oparty tylko na czerwonym mięsie mógłby być dobry na początek. Wyeliminujesz chyba wszystkie możliwe alergeny. Jeśli nastąpi poprawa, to możesz próbować po trochu wprowadzać inne rzeczy i obserwować. Wiem, że to hardcore, ale z tego co rozumiem nic innego u Ciebie nie działa.
Co do jakości mięsa, to Shawn Baker twierdzi, żeby nie świrować i jeśli karmione trawą, eko itd. Nie jest dostępne lub za
@przegrywam_przez_miasto: czytałem, że dieta keto "głodzi" pewne bakterie jelitowe, zmniejsza ich populacje, w tym populacje bakterii, które odpowiadają za produkcję jakiegoś rodzaju białych krwinek. Tak na CHŁOPSKI ROZUM, to mniej białych krwinek = mniejsza szansa na reakcje autoimmunologiczną, ale się nie znam.
Poszukaj coś sam, może się czegoś dowiesz.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32437658/
Tutaj badania, na które trafiłem.
@Kasahara

i nie będzie miał znacznia model diety czy stosunek O3 do O6, który swoją drogą i tak jest bujdą na resorach i błędną interpretacją badań - liczą się ewentualnie deficyty jakiegoś z LA, EPA, DHA etc


Po trzecie, dysfunkcja CFTR jest powiązana ze zmianami kwasów tłuszczowych, w szczególności ze spadkiem kwasu dokozaheksaenowego (DHA) i wzrostem kwasu arachidonowego (AA). 

Wykazaliśmy, że korekta tej nieprawidłowości w kwasach tłuszczowych odwraca patologię narządową obserwowaną u