Wpis z mikrobloga

Czy tylko u mnie to zeszmaciałe #upc ma jakiś problem i na kilka sekund tracę dostęp do sieci?

Zazwyczaj pomaga reconnect do sieci wifi, ale nie zawsze to nie takie super rozwiązanie...
#krakow
  • 22
@Andczej: To ja bliżej centrum, chyba nie ma dnia żeby się nie zerwało połączenie na ~5 sekund, najbardziej boli jak nagle pulpit zdalny zmienia się w pulpit czarny ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@psposki: Napiszę to co zawsze o UPC, jestem od kiedy tylko UPC jest na rynku i awarię przez te kilka lat mogę zaliczyć na palcach obu rąk, zazwyczaj to były chwilowe problemy.

Siedzę na VPN i chmurze firmowej i działa mi wszystko poprawnie, różowa też na HO i nie zgłasza problemów, a też tak jak ja musi być podłączona ciągle do firmy.
@psposki: U mnie

UPC -> router wifi -> rozbicie na pokoje

-> mój pokój -> rozbicie na XBOX, PC, laptop firmowy
-> pokój różowej -> rozbicie na jej laptopa firmowego, TV oraz na osobny router przeznaczony tylko na sieć wifi dla urządzeń domowych
-> sypialnia -> TV

I działa wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@psposki: Też miałem przez długi czas ten sam problem. Od czasu do czasu "zawieszało" połączenie na kilka sekund w UPC. Zmieniłem dostawcę internetu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wymiana rutera niestety nic nie pomogła, UPC też rozkładało ręce. Pewnie zależy od infrastruktury w konkretnym budynku/ulicy/rejonie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@psposki: u mnie to samo - na telefonie najlepiej widać po komunikacie online/offline. Przy pracy zdalnej w sumie też się potrafi przywiesić na chwilę kilka razy w ciągu dnia. Nie mam pojęcia czemu - kiedyś było ok.
@Jare_K: Mam teorię, że to mogą być jakieś zakłócenia na poziomie sieci elektrycznej a ten ich plastikowy gruchot nie potrafi tego tak dobrze (stabilnie?) "przetrawić" jak reszta sprzętów domowych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@psposki: mam taki sam problem, nie ma dnia, żeby się chociaż raz nie rozłączyło, w sensie niby jestem podłączony, ale dostępu nie ma. Nie trwa to jakoś długo, ale jest wkurzające. Jeśli chodzi o obszar to granica Bronowic/Krowodrzy
mam taki sam problem, nie ma dnia, żeby się chociaż raz nie rozłączyło, w sensie niby jestem podłączony, ale dostępu nie ma. Nie trwa to jakoś długo, ale jest wkurzające. Jeśli chodzi o obszar to granica Bronowic/Krowodrzy


@Dokkblar: @psposki: to nie jest problem lokalny. Ja mam to samo w #lublin. Wydaje mi się jednak, że tylko na wifi a po kablu jest wszystko spoko. Wygląda jakby gubiło Internet kilka
@matmakuc: U mnie to samo. Od 3 tygodni net się rozłącza. Na jednym komputerze mam problem żeby się w ogóle połączyć z wifi. Nie ważne czy mam kanały ustawione ręcznie czy smart wifi to nic nie daje. Macie connect boxy czy inne routery ? Chodzi za mną kupno jakiegoś tp linka i ustawienie connect boxa w tryb modem, ale jak widzę problem jest u większej ilości ludzi to nie wiem czy