Wpis z mikrobloga

@adamadamadam22:
Dla mnie ma to znaczenie w przypadku doboru pod rozmiar monitora, jego rozdzielczość i Twój wzrok. Jak lubisz głęboki blat ale siedzisz za daleko dla utrzymania komfortu to wtedy wycięcie pomoże.

Mam ogromne biurko (blat 206 x 90 cm), które zaprojektowałem sobie kiedyś sam i było zajebiście, gdy korzystałem z dwóch monitorów 27" 1080p. Zmieniłem na monitor ultrawide o dokładnie takiej samej powierzchni fizycznej ale rozdzielczości 1440p i nie mogłem
@ddiazepam:

90cm - sporo.

Tak, to był błąd, bo sięganie w głąb blatu wymaga już odrobiny akrobacji, szczególnie po tym jak dodałem wpuszczany panel z gniazdami USB i zasilającymi. Gdybym miał robić drugi raz to bym dał max 80 cm, ewentualnie z płytszym niż 20 cm wcięciem pośrodku. Tak to się kończy, jak człowiek chce mieć jeden mebel do wszystkiego. Chciałem mieć sporo miejsca, bo ja przy jednym biurku pracuję, odpoczywam,
smk666 - @ddiazepam: 
 90cm - sporo.
Tak, to był błąd, bo sięganie w głąb blatu wyma...

źródło: comment_1661267427ajPDecTrLgVSgrXYgO4l1L.jpg

Pobierz
49


@smk666: duży. Myślę nad 34" póki co.

Ja zrobiłem blat 250x75cm z myślą o stanowisku na 2 osoby a w zasadzie korzystam sam. Pod blatem na środku mam mały kontenerek na którym stoi drukarka. Z perspektywy czasu też nie wiem czy drugi raz bym robił takiego bydlaka. Może jednak mi się przyda, bo będę musiał postawić drugi komputer dla siebie
duży. Myślę nad 34" póki co.


@ddiazepam:
Tak zupełnie szczerze kawał z niego klamota i na biurku wygląda jak kwiatek do kożucha ale jednak pracuje się całkiem wygodnie (ta sama wysokość co 34" 25:9 ale szerszy o 40 cm). Niemniej następny będzie najpewniej 25:9 ale raczej w okolicach 40" 5120x2160 (jak stanieją) - wyższy o 6 cm ale węższy o 20 cm od mojego obecnego.