Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki czy w przypadku #depresja pójście do psychologa/psychiatry/whatever coś daje? Mam wątpliwości bo: na wykopie często kwestionowane są te usługi "jaki mają interes w tym żeby cie wyleczyli, straciliby klientów", "tylko cie wysłucha i następna wizyta za kasę". Sam też jestem osobą, która sama potrafi rozwiązywać sam swoje problemy, nie robię problemów z niczego, potrafię znaleźć przyczynę ale moje problemy są niezależne ode mnie więc jakby mieli znaleźć rozwiązanie dla mnie?

Odkąd pamiętam chodzę przybity, zmęczony niczym ale nie mam żadnych myśli samobójczych. Jestem cholernie samotny, nie mam za bardzo znajomych a szukanie kobiety to tragedia i niezliczone porażki. Wychodzę z domu ale jeszcze bardziej mnie to przygnębia bo czuje się samotny wśród ludzi. Próbuje jak mogę - wychodzę do kina, muzeum, na wystawy ale to nie zmienia mojej sytuacji - jest fajnie przez kilka minut ale za chwilę to wszystko przestaje cieszyć bo doświadczam tego sam. Podobnie z domowymi zajęciami, zajmę się czymś co nawet lubię ale za chwilę wpada zwątpienie. W pracy znajomości są dosyć powierzchowne i gdyby się udało zbliżyć do kogoś to okej ale nie da rady bo każdy ma swoje rodziny, dzieci, itp. Jedyne "ukojenie" dla mnie to #alkohol bo na chwilę mogę zapomnieć o tym wszystkim. Nic mnie nie cieszy, nie mam ochoty przykładać się do pracy, nawet dbać o siebie bo to nic nie daje. Próbuje to słynne "zajęcie się sobą" ale to nie zmienia mojej sytuacji. Podobnie "wychodzenie do ludzi". Nadal jestem sam wśród ludzi, ludzi ktorzy są ze swoimi połówkami, partnerami, dziećmi. W publicznych miejscach sami chodzą tylko: ja i emeryci...

#depresja #zmeczenie #zycie #psycholog #terapia #przegryw #samotnosc #blackpill #tinder #alkoholizm #psychiatra #zdrowie #psychologia #tfwnogf #feels ##!$%@?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63456c2dc327744791406b6c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirki czy w przypadku #depresja pój...

źródło: comment_1665511518RWJgipDAlftBVCD4Xn8nSh.jpg

Pobierz
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Warto. Leki na depresję działają, człowiek nie czuje się aż tak źle. W moim przypadku też niewiele lepiej, ale nie może być inaczej bo #!$%@? życie jest powodem tego stanu i dopóki się nie zmieni to dalej będę się czuł jak gówno. Bierz leki i rób coś ze swoim życiem bo psychiatra ci go nie ułoży.
@AnonimoweMirkoWyznania: Psychiatra i leki coś tam pomagają, a przynajmniej w takim codziennym funkcjonowaniu ( w moim przypadku ), mi osobiście psychiatra zalecał też udanie się do psychologa, bo leki pomogą mi funkcjonować, ale nie naprawią moich problemów, wiadomo nie oszukujmy się, psycholog nie sprawi, że magicznie będziesz miał znajomych, bardziej pomoże ci zaakceptować jakoś obecny stan i siebie, może naprostuje jakieś twoje zachowania, to też nie jest tak, że leczenie nic