Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki,
mam problem odnośnie doboru Maca. Otóż jestem osobą która chce zacząć programować i czasami sobie pograć w grę (tak wiem Mac do grania ale akurat gry w które ja gram są na Maca) :D
I teraz tak, czasami lubię odpalić sobie Transport Fever 2, Cities: Skylines czy tam CS. Albo ogólnie retro-gameing które uciągał mój stary Air na i5 z 2015r.

Mam dylemat pomiędzy:
- air m1 8gb ram 256 ssd (około 5000zł)
- air m1 16gb ram 256 ssd (około 5700zł)
- pro m1 8gb 256 ssd (około 5900zł)

marzeniem oczywiście jest pro m1 16gb ramu ale model ten jest już niedostępny i cena przekracza budżet. Mój to około 6000zł (w ratach 0%, 4k mam) (jak wyjdzie 6200 płakać nie będę).

Maczki z M2 odpadają ze względu na cenę i niską wydajność dysku 256gb (więcej raczej nie potrzebuję bo będę miał dysk zewnętrzny pracując i ucząc sie w domu)

Oczywiście przeglądania internetu, netflixa i jutuba nie wymieniam

Jakieś rady? Czy odczuję różnice między air a pro, oraz między 8gb a 16gb

#macbook #apple #citiesskylines #transportfever #gry #programowanie
  • 7
@OsaOskarPL: Jeżeli nie masz siana na pro 14 bierz air m1 16gb, pro 13” nie daje dużego kopa wydajnościowej a ceniony jest za większy hajs, ponadto touchbar to syf, m2 to w tym momencie nieopłacalne sprzęty wiec imo najlepszy stosunek do ceny maja air m1 w rym wypadku 16gb (nie wiem w czym chcesz programować ale uważam ze to minimum ) No albo jeżeli masz hajs to m1 pro 14” :)