Wpis z mikrobloga

#afera #januszebiznesu #sii #it

P. Grégoire Nitot, prezes Sii, przywraca do porządku mejlowo pracownika myślącego że ma jakieś prawa wynikające z Kodeksu Pracy jak na przykład prawo do założenia związku zawodowego.

Dobrodusznie go poucza, że:
- jak ma jakiś problem to przecież może porozmawiać z menadżerem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- pracuje zbyt krótko żeby zakładać ZZ,
- nie rozumie wartości panujących w firmie takich jak lojalność czy koleżeńskość (no przecież się to wyklucza ze związkami zawodowymi, prawda?),
- niszczy reputację firmy itd.

I co najważniejsze - NIE PO TO PRZENOSIŁ BIZNES DO POLSKI, ŻEBY KTOŚ MU TU ZWIĄZKI ZAWODOWE ZAKŁADAŁ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na koniec cyk zwolnienie bez żadnego trybu.

https://www.za.org.pl/prezes-sii-polska-i-wlasciciel-polonii-warszawa-bezprawnie-zwalnia-zwiazkowca-lekcewazy-polskie-prawo-atakuje-prawo-francuskie/
https://www.wykop.pl/wpis/69132345/afera-januszebiznesu-sii-it-p-gregoire-nitot-preze/
paczelok - #afera #januszebiznesu #sii #it

P. Grégoire Nitot, prezes Sii, przywrac...

źródło: comment_1669659020DdUCRifR7isnEwwpZpnItZ.jpg

Pobierz
  • 26
@paczelok: Mój współpracownik jest niemożliwy , mówi do mnie będziemy zakładać związek zawodowy? Bo Krystian zakłada :) ja że tak. Poszedł do Anety i mówi chcesz do związku ? Ona że tak Alan na to Aha to wszyscy należymy do związku :) po czym poszedł do Krystiana z podpisem i mówi masz, zakładaj ale uważaj bo to Sii ;) hehe (zakładaj chce dłuższe przerwy obiadowe, mniam mniam) :)
@paczelok: jak ja nie nawidze takiej korpo gadki. Przecież ten kto to pisał to miał jakiś kompletny odlot. To są jakiejś kompletne bzdury, próba grania na emocjach. Ten koleś co to pisał jest przyglupem, i banda tych potakiwaczy w DW to jeszcze gorsze głąby bo przytakują wielce oświeconemu panu moralnemu z misją i zasadami. Jeszcze tylko brakuje tutaj żeby się pochwalił jak prężnie firma się rozwija i dodał coś o wzroście
@ochar: pamiętaj, że ten człowiek, co założył związek pochodzi z Związkowej Alternatywy, czyli organizacji, która założyła związek zawodowy w ZUS po to, aby:
- działać na szkodę ZUS (potwierdzone sądowo)
- działać na szkodę pracowników (był moment, że na bodaj 23 związki zawodowe tylko ZA nie zgadzała się na proponowane podwyżki)
- dodatkowo jeszcze ostatnio sąd podważył legalność związku

Skoro w ZUS znaleźli sposób na podważenie owego związku to mogą to