Wpis z mikrobloga

W sumie gniję z wykopu xD. Jeden Miras piszę, że chce wracać do pl i zarabiać razem z żoną 25 tys. brutto (ona 15 tys. i on 10 tys.). Nastepnie jakiś Mirek wyskakuje i pisze, że za 25 tys. brutto w sumie można spoko żyć. Tutaj co drugi się tam przekrzykuje, następny pisze, że musiałby mieć do ręki 16 tys. zł minimum. Nastepny junior dev pisze, że na start dostaje 12 tys. zł brutto.

#!$%@? xD, to jest jakiś kabaret. Jak czytam wykop, to mam wrażenie, że to portal 0,1 % ludzi najlepiej zarabiający w Polsce XD. I zaraz jakiś przychlast się #!$%@? do mojego wpisu i napisze, że on zarabia 30 tys. zł brutto miesięcznie i w sumie trzeba być totalnym nieudacznikiem, żeby nie wyciągać 10 tys. zł na rękę w Polsce XD.

Dobra, wiem, że specjalista może być w stanie zarabiać i nawet 30 tys. zł brutto w Polsce, ale prawda jest taka, że 99 % ludzi nigdy nie będzie nawet blisko takich zarobków.

Gniję z tego portalu.

#wykop #bekazpodludzi #praca #heheszki
  • 196
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szemiques: trochę pizga na tych wieżowcach, ale w sumie chyba ma to swój urok. Czasem sobie rozmyślam nad tym jako alternatywą, jakbym się zdecydował zacząć kolejny kierunek studiów jeśli bym potrzebował sobie dorobić. Ciekawe ile z tego jest kasy faktycznie?
@EmcePomidor2: @Quirang: @Szemiques:

A ja na prawdę mam #!$%@? czy macie takich kolegów czy nie. W moim życiu się nic nie zmieni jak ktoś mi napisze, że jego kumpel zarabian 80 tys. $ na platformie wiertniczej w miesiąc xD. Ja tylko śmieje się z tych wpisów, bo czytając wykop można odnieść wrażenie, że praktycznie co druga osoba zarabia miin. 10-15 tys. zł miesięcznie, a jest to totalna bzdura.
Dobra, wiem, że specjalista może być w stanie zarabiać i nawet 30 tys. zł brutto w Polsce, ale prawda jest taka, że 99 % ludzi nigdy nie będzie nawet blisko takich zarobków.


@RiccardoGolodupiec: Ale na wykopie nie siedzi pełny przekrój społeczeństwa, tylko dość specyficzna gromadka ludzi, w tym masa wszelkiej maści kuców czy tam nerdów. A za kucowanie dobrze płacą i ot zagadka nadreprezentacji ludzi z dobrymi zarobkami rozwiązana.
@RiccardoGolodupiec: Można zarabiać 5k na zwykłej robocie w biurze, można 25k na etacie jako senior dev. Wcale nie dziwie się co ludzie piszą o zarobkach. Dziwię się tylko że mieszkania w Polsce są tak drogie. Przecież to kraj z gówna i dykty. Jak byle dziura w starym bloku z menelami może tyle kosztować? Ludzie biorą kredyt na 30 lat zamiast wyjechać, co to za paranoja kredyt na 30 lat? Pozdrawiam z
@RiccardoGolodupiec:

Zobacz na #rozdajo :) Będziesz wiedział ile jest warte to #!$%@? o zarobkach. Powiem więcej – jakiś czas temu Mireczek oferował, że w Krakowie wymieni komuś za frajer akumulator w gruzie – akurat jestem z Krakowa i mam gruza...

I co się okazało? A no właśnie. Może ci bogacze od 15k, 30k 50k i 100k tak oszczędzają każdy grosz (pewnie inwestują) że mają ekonomiczną furę za 3 tys. zł.

Rozdajo