Wpis z mikrobloga

Wyszedł mi za duży cholesterol (245 mg/dl, norma <190), triglicerydy (197 mg/dl, norma <150) oraz glukoza (101, norma 70-90). Głównie pytanie co robić, aby to obniżyć bo mój lekarz w ogóle się tym nie przejął i powiedział żeby przyjść za 3 miesiące. Czy zjedzenie posiłku ostatniego posiłku o 0:10 mogło mieć wpływ na te wyniki? Pobranie było około 9:00.
#cholesterol #zdrowie #dieta #glukoza #triglicerydy #lekarz #medycyna #wynikibadan
  • 15
@Patryk4: Pytanie dużo ruchu masz? czy raczej tryb siedzący, ja bym się martwił tym cukrem, ogarnij sobie krzywą cukrową. Co do posiłku to zależy jak wyglądał jeśli był mocno tłusty to tak, jeśli jakaś kanapka z warzywami to nie
@Patryk4: Zmuś się to zdrowy tłuszcz. Posól, popieprz i na kanapkę z szynką drobiową z pomidorem i nawet nie poczujesz.
Tu chodzi o twoje wyniki, a nie czy coś ci smakuje, czy nie. Twojemu organizmowi nie smakuje cholesterol co pokazują przekroczone normy, a i tak tym karmisz. Jak tak dalej będziesz przekraczał ze w pewnym momencie już nie będziesz musiał sie o nic martwic.. Ehh nie smakuje mu awokado..
@Patryk4: miedyz posilkiem a badaniem miales nie cale 9h xd Powinno być między 12-14 h.
Co do cholesterolu i torjglicerydow to ogranicz tłuszcze trans czyli czipsy, slodycze, krakersy, maslo (polecam margaryne flora pro active niskotluszczowa) oraz wyzeruj napoje gazowane ktore maja w skladzie cukier, przejdz poprostu na slodziki. Zero miodu, bilago pieczywa i przejdz na pelnoziarniste produkty (kasze ryze makarony chleby na zakwasie). Pownny byc lepsze wyniki i samopoczucie