Wpis z mikrobloga

Siemasz Mirasy.
Pytania mam odnośnie ov chipkaart. Chodzi mi tylko o przejazdy pociągami. I tak. Mamy 3 rodzaje tj anonimową, osobista oraz bilet jednorazowy.

1. Anonimowa od osobistej różni się tylko tym,że na osobistej możemy korzystać z abonamentów, ulg, a na anonimowej nie tak?

2. Kwestia płatności. Jeśli chce doładować anonimowa lub osobista karte , to przez internet mogą doładować, ale wtedy jeszcze muszę iść do automatu tak? Lub po prostu zasilić bezpośrednio przez automat? Jak to się ma do VISA kart polskich?

3. Też coś czytalem,że trzeba mieć saldo 20e lub 10e,gdy ma się jakiś abonament. I np jesli mam abonament Weekend Voordeel 2.20e, który daje 40% w święta i w weekendy, to w weekend mogę mieć saldo 10e, a w tygodniu muszę mieć za 20? Czy jak to działa?

4. Najważniejsze pytanie. Czy jest to opłacalne dla osoby, która jeździ z miasta Heerhugowaard do np Amsterdamu 2x w miesiącu? Czy przy tak nie częstym korzystaniu ma to sens?

#holandia #emigracja #pracazagranica
  • 4
@Knagulec: dzięki. Czytalem o tym. A ta karta anonimowa ma rowniez taką opcję,że muszę mieć doładowana za min 20e, gdy chce jechać pociągiem? I tu nie można mieć żadnych abonamentów,czyli roznica cena biletu miedzy karta anonimowa, a biletem jednorazowym to 1e zgadza sie?
@Jdheuehxbsnnd:
nie chce mi się czytać by wyszukać info, mam personalną ale nie używam xd
Ja jeżdżę tylko na długich trasach 500+ km
Masz filmik (nie oglądałem) ale z opisu wynika iż tam poruszyła twoje zapytania
Knagulec - @Jdheuehxbsnnd: 
nie chce mi się czytać by wyszukać info, mam personalną a...
@Knagulec: Dzięki. Troche poczytalem oraz obejrzałem ten filmik i w moim przypadku nie ma sensu wyrabiać ov-chipkaart. Roznica biletu to tylko 1 €. Karta zwróci się dopiero po 8 przejzdach. Do tego, gdy będę miał zamiar podróżować pociągiem, to min 20€ saldo muszę mieć. Dzięki za pomoc Kargulec