Wpis z mikrobloga

Wyszło mi że muszę robić około 3600 kcal na masie. Już dwa lata temu zacząłem swoją przygodę, ale odpuściłem po 2/3 miesiącach. Powód? Mocno się katowałem przy jedzeniu bo zawsze jem z 1000, max 1500 kcal a tu taki przeskok i pamiętam, że gotowałem na przykład 2 woreczki ryżu czy kaszy, na to zblendowane owoce i brało mnie na wymioty a wieczorem i tak zostało jeszcze 1000 kcal do dobicia.

Dlatego przychodzę teraz z pytaniem, żeby nie powtarzać tych samych błędów. Co żreć, jak sobie to rozplanować, żeby zrobić wymagane kcal, a nie czuć się przy tym jak świniak. Kasze, ryże, makarony, jak, jakieś ciemne pieczywo, szejki z masłem orzechowym, jogurtem naturalnym czy serkiem wiejskim, owoce, warzywa, mięcho... Co jeszcze? I jak to fajnie zaplanować żeby jeść na przykład 3 razy dziennie, ale żeby każdy posiłek miał te 1200 kcal?

#silownia #kalistenika #dieta #mirkokoksy
  • 10
@Luko42: a no i zastanawiam się, bo będę robił masę w domu, czy wystarczą mi do treningów gumy rozporowe (mam te z kuddy), hantle i drążek rozporowy? Mogę jeszcze dokupić sztangę ale to taka 40-50kg bo mnie kasa trzyma i nie mogę sobie pozwolić na żadne sztangi jak na siłowni + ławki itd...
@Luko42: zawsze jesz 1000-1500 czy tylko na redukcji?
Na masie powinieneś dodać ~300kcal do ilości która zjadasz kiedy nie nabierasz i nie chudniesz. Jak ci wyszło 3600?
@movsd: znaczy tak o napisalem bo wydaje mi sie ze tyle mniej wiecej wychodzi, normalne sniadanie jem tylko w niedziele a tak to tylko jakas drozdzowka albo 2 kanapki na szybko xd potem jakis maly obiad typu zupa, potem owoc i ewentlanie wieczorem jakies kanapki tez

a 3600 wyliczylem z kalkulatora na budujmase pl
@Luko42: spróbuj przez kilka dni monitorować ile jesz kcal, np apka fitatu. Można się czasem zdziwić, bo 1 łyżka oliwy to już 90kcal. Apka pomaga monitorować np czy jesz wystarczająco dużo białka (czyli docelowo 2g na każdy kg wagi).
No i potem na masie trzeba dodać ok 300-500kcal. Jeśli dodasz zbyt dużo kcal to więcej mięśni nie urośnie, tylko po prostu się odłoży jako tłuszcz.
@movsd: to akurat wszystko wiem, fitatu używam. Np przy kanapkach będę liczył każdy plaster sera czy ważył sobie kromki chleba. Ogólnie to wyszło mi 3400 ale będę robił te 3600, może 3700 i zobaczę jak pójdzie.

Jedyne co mnie ogranicza teraz to właśnie niepewność czy te gumy, hantelki, drążek i taki trenażer z siodełkiem wystarczą. No i też jestem zielony i nie chce robić tych ćwiczeń źle żeby nie wyszło więcej